Czasowa zmiana stawek VAT

Mechanizm podmiany nazw dla drukarki fiskalnej w związku z czasowa zmiana stawek VAT

W dzisiejszych czasach korzystanie z drukarek fiskalnych jest nieodłącznym elementem prowadzenia działalności gospodarczej. Jednakże, czasami zdarza się potrzeba by czasowa zmiana stawek VAT. Przygotowaliśmy dla Państwa krótki wpis techniczny opisujący procedurę czasowej zmiany stawek VAT w pigułce.

Rozwiązaniem jest zamiana nazwy towaru wraz ze zmianą obowiązujących stawek VAT. W ten sposób, każda zmiana w cenie danego produktu będzie odnotowana jako nowy produkt w drukarce fiskalnej. Przeprowadzenie takiej procedury jest stosunkowo proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

W dalszej części tego artykułu przedstawimy szczegółowe kroki, które należy podjąć, aby uniknąć problemów z blokowaniem towarów w drukarce fiskalnej.

Procedura wskazana do przeprowadzenia, jeśli chcemy uniknąć problemów z blokowaniem towarów w drukarce fiskalnej. Jak wiadomo drukarka fiskalna zapamiętuje przesłaną do niej nazwę towaru skojarzoną ze stawką VAT. Zmiana stawki przy tej samej nazwie prowadzi do zablokowania towaru w pamięci urządzenia i tej nazwy nie będzie można już użyć. Rozwiązaniem jest zamiana nazwy towaru wraz ze zmianą obowiązujących stawek VAT.

Czasowa zmiana stawek VAT - ROZWIĄZANIE

Na liście Cennika zaznaczamy towary, których ma dotyczyć zmiana stawki VAT.

 

Przy użyciu Operacji Seryjnych wybieramy funkcję Kopiowanie/Usuwanie PLU i nazwy 

– wybieramy opcję Kopiuj nazwę 

Piorun w prawym górnym rogu uruchamia zmiany.

Szukasz więcej technicznych wpisów? Jeśli tak zajrzyj tutaj!

Zapraszamy na darmową prezentację produktów Comarch. Skontaktuj się z nami!
Telefonicznie 797 604 592 lub mailowo.

Jeżeli są Państwo zainteresowani innymi ułatwieniami w prowadzeniu firmy.
Zapraszamy do naszego sklepu!