Comarch uruchamia usługi księgowe dla mikro i małych firm!

Każdy kto ma własną firmę wie, że księgowość, nawet ta podstawowa, potrafi być udręką. Rozliczenia z urzędem skarbowym i ZUS-em, przepisy podatkowe oraz ich poprawna egzekucja to zagadnienia, które wciąż dla wielu przedsiębiorców są tylko problematycznym dodatkiem do prowadzenia biznesu. Comarch uruchomił Usługę Księgową, która pozwoli firmom rozwiązać ten kłopot i w prosty oraz bezpieczny sposób zlecać biurom rachunkowym prowadzenie kompletnej księgowości.

Funkcjonalność dostępna jest w systemie Comarch ERP XT, a usługi świadczą wybrane biura podatkowe, które pracują na oprogramowaniu Comarch ERP Optima.

Wybierz biuro rachunkowe i śpij spokojnie

Nowa usługa to narzędzie, które w prosty sposób ma umożliwić przekazanie księgowości do zaufanych i polecanych przez Comarch biur rachunkowych. Jest ona integralną częścią systemu Comarch ERP XT i każdy użytkownik może ją zamówić z poziomu aplikacji.

Usługa obejmuje prowadzenie i przechowywanie bieżącej dokumentacji rachunkowej w formie elektronicznej, prowadzenie ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych czy też obsługę należności związanych z podatkiem VAT. Dodatkowo księgowy będzie przeliczał zobowiązania podatkowe i wysokość składek ZUS, a także przygotowywał informację o wysokości zaliczek zryczałtowanego podatku dochodowego. W przypadku jakiejkolwiek kontroli organu podatkowego to firma księgowa będzie reprezentować przedsiębiorcę. Każde z biur współpracujących z Comarch w ramach Usługi Księgowej posiada ubezpieczenie OC, które w razie jakiejkolwiek pomyłki pokryje ewentualne roszczenia.

Cała komunikacja oraz obieg dokumentów między przedsiębiorcą a biurem księgowym odbywa się elektronicznie za pośrednictwem Internetowej Wymiany Dokumentów działającej pomiędzy systemem Comarch ERP XT przedsiębiorcy, a systemem Comarch ERP Optima biura rachunkowego. To mechanizm, który zapewnia bezpieczne przesyłanie danych m.in. z faktur, zaświadczeń, rozliczeń przez serwer, który Comarch, jako pośrednika komunikacyjnego. Przesyłane dane są  szyfrowane, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

Dodatkowo mechanizm daje klientowi możliwość stałego kontaktu z biurem podatkowym. W systemie jest udostępniony panel do rozmowy online z księgowym, który w formie wiadomości może na bieżąco udzielać porad, odpowiadać na pytania czy też przypominać o zadaniach do wykonania: podatkach, składkach do ZUS, itd.

Jak uruchomić usługę?

Po zalogowaniu się na własne konto, przedsiębiorca otrzymuje informację, że może zamówić Usługę Księgową i rozpocząć współpracę z jednym z biur rachunkowych. Wewnątrz programu dostępna jest lista firm księgowych, rekomendowanych przez Comarch. Po wyborze jednej z firm, przedstawiciel biura kontaktuje się z klientem, który po podjęciu decyzji o rozpoczęciu współpracy akceptuje umowę, zaznaczając odpowiednie okienko w programie Comarch ERP XT. Następnie musi dostarczyć pełnomocnictwo, które jest przygotowane z automatu przez system oraz uiścić opłatę. Jak te wszystkie czynności zostaną sfinalizowane, usługa zostaje uruchomiona i przedsiębiorca ma zapewnioną pełną księgowość.

Dobierz pakiet do potrzeb

Księgowość oferowana będzie w dwóch wariantach. Pierwszy pakiet obejmuje obsługę do 10 dokumentów miesięcznie i jego koszt wynosi 159 zł netto. Z kolei przedsiębiorcy, których księgowość obejmuje do 30 dokumentów miesięcznie, mogą wybrać pakiet za 189 zł netto. Za przesłanie każdego dokumentu poza limit przedsiębiorca zapłaci 5 zł. netto. Klient może jednorazowo zapłacić za roczną usługę lub wybrać miesięczny abonament.