Comarch ERP Optima

Nowa wersja Comarch ERP Optima 2020.0.1

Już niedługo Comarch ERP Optima pojawi się w nowej wersji 2020.0.1. Jakie zmiany czekają nas przy aktualizacji? Jak się do niej przygotować? Omówmy najważniejsze nowości.

Kasa/Bank

Biała lista podatników, czyli istotna nowinka związana z nowelizacjami prawnymi została uwzględniona w aktualizacji. Pierwszą zmianą jest możliwość weryfikacji numerów rachunków bankowych z wielu poziomów interfejsu programu. Pozwala to sprawdzić czy numer rachunku bankowego znajduje się w Wykazie podatników VAT Ministerstwa Finansów.

Mechanizm podzielonej płatności

Istotną nowością jest wprowadzenie obsługi mechanizmu podzielonej płatności. Będzie to wymagane od 1.11.2019 dla transakcji realizowanymi między przedsiębiorcami krajowymi. Dotyczyć to będzie jednak tylko części towarów (obligatoryjnie dla transakcji, których wartość na fakturze przekracza 15 000 zł). Nowe towary, których dotyczy Mechanizm Podzielonej Płatności to węgiel i wyroby węglowe, części i akcesoria do pojazdów samochodowych, części i akcesoria do motocykli, maszyny i urządzenia elektryczne. Dotychczasowe określenie SP (Split Payment) zostało zmienione.

Płace i Kadry

Dla modułu Płace i Kadry zostały zaktualizowane wskaźniki, z których będzie można korzystać zgodnie z wejściem w życie ustaw które na nie wpływają. W kolejnych miesiącach zmieniają się m.in, progi podatkowe, ulgi podatkowe, minimalne wynagrodzenie na etacie czy minimalna stawka godzinowa. Warto być na bieżąco i nie dać się zaskoczyć.

CRM

Najważniejszą zmianą dla modułu CRM jest dodanie funkcjonalności wzorca faktury cyklicznej. Umożliwiono wielokrotne dodawanie tego samego kontrahenta, co pozwala ustawiać różne warunki handlowe w skali roku, np. indywidualną cenę, lub okres obowiązywania umowy. Nowa możliwość wskazywania odbiorcy ułatwi cykliczne fakturowanie całych sieci handlowych, gdzie nabywcą jest konkretny kontrahent, a odbiorcą sklep.

Handel z Magazynem

Kluczową funkcjonalnością jest dodanie integracji z Paczkomatami InPost, czyli jednej z najpopularniejszych metod dostaw w kraju. Usprawnione zostały też synchronizacje z Comarch eSklepem i Allegro, oraz rozszerzona współpraca z Comarch Mobile Sprzedaż.

Jeśli jesteś zainteresowany automatyzacją swojej pracy w systemie Comarch ERP Optima 2020 obejrzyj dodatki w naszym sklepie

Poczytaj też więcej o:

Pracownicze Plany Kapitałowe

Comarch Upgrade Premium

Comments for this post are closed.