Comarch ERP XL 2019.3

Comarch ERP XL 2019.3 – Nowa Wersja

Comarch ERP XL 2019.3 jest już dostępny! Przedstawimy tutaj najważniejsze nowości i zmiany w najnowszej wersji programu.

Biała Lista Podatników

Od 1.01.2020 podatnicy będą mieli obowiązek zapłaty faktur o łącznej wartości powyżej 15000 zł na rachunek zamieszczony w Wykazie podatników VAT. Zmienia się także matryca stawek VAT i zlikwidowane zostaje Odwrotne Obciążenie. W nowej wersji systemu pojawia się mechanizm, który automatycznie zweryfikuje czy rachunek bankowy kontrahenta w momencie realizacji przelewu widnieje w bazie danych. Comarch EPR XL 2019.3 został w pełni przystosowany do nowych przepisów.

Szybkie wprowadzanie dokumentów

Comarch OCR pozwala automatycznie wprowadzać dokumenty do rejestrów VAT. Jest to bardzo przydatna funkcja przyśpieszająca nasza pracę, ponieważ system odczytuje zeskanowane dokumenty bez konieczności ręcznego wprowadzania danych. Dodatkowo pojawia się współpraca z aplikacją Comarch Magazynier, którą można obsługiwać na terminalach przenośnych. Pomaga ona w przyjmowaniu dyspozycji i może być natychmiast realizowana przez magazyniera na kolektorze danych magazynowych.

Kreator BOM

Jest to nowe narzędzie w Comarch ERP XL szczególnie użyteczne dla firmy produkcyjnych. BOM to zestawienie materiałowe, dzięki czemu w prosty sposób działy technologiczne i konstrukcyjne mogą utworzyć strukturę materiałową, technologię produkcyjną czy kompletacyjną.

Inne Nowości

Następny istotne zmiany i dodane funkcjonalności to:

  • Nowa matryca stawek VAT
  • Obsługa załączników na promocjach
  • Usprawnienia ergonomiczne i możliwość generowania nowych dokumentów na podstawie Umów
  • Parametryzację sposobu wyliczania realizacji planu sprzedaży w CRM
  • Zmiany w zakresie przeliczania dostępności produktów/materiałów na Planie produkcji

Zobacz nasze autorskie dodatki do Comarch ERP XL

Przeczytaj o nowej wersji Comarch ERP Optima

Comments for this post are closed.