Comarch ERP XL 2022.1

Nowa wersja Comarch ERP XL 2022.1 jest już dostępna!

Dostępna jest już nowa wersja Comarch ERP XL w wersji 2022.1. Najnowszą aktualizację systemu wzbogacono o przeszło 100 nowych funkcji i ulepszeń w wielu obszarach biznesowych.

Godnym uwagi jest fakt integracji z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF). Comarch ERP XL 2022.1 pozwala na sprawdzenie komunikacji ze środowiskiem Demo KSeF, W wersji 2023.0 planowane jest natomiast wprowadzenie możliwości wysyłki faktur oraz pozostałe integracje ze środowiskiem produkcyjnym KSeF. Santander Bank dołączył do listy banków, z którymi komunikacja jest dostępna przez webservice.

Produkcja

  • Zmiany ergonomiczne
  •  Nowe sposoby planowania zasobów
  •  Możliwość jednoczesnego uruchomienia tej samej operacji w tym samym czasie

 

W module Serwis dodano opcję ewidencji urządzeń lub obiektów serwisowanych w formie wielopoziomowej struktury. Wprowadzono również obsługę towarów powiązanych na potrzeby POS i e-Sklepu. Ponadto w obszarze sprzedaży i księgowości dodano pakiet VAT e-commerce. Służy on do obsługi wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów na odległość (WSTO) oraz szczególnej procedury unijnej VAT-OSS. Wprowadzono również możliwość definiowania nietypowych okresów obrachunkowych.

Nowa wersja systemu współpracuje także z nową platformą Wszystko.pl. Premiera tej platformy planowana jest na koniec bieżącego roku . Daje ona możliwość szybkiego wystawienia oferty  produktowej na portal  bezpośrednio z systemu Comarch ERP XL.

Do platformy Wszystko.pl pierwsi sprzedawcy dołączyli już na przełomie czerwca i lipca. W sierpniu natomiast rejestracja stanie się ogólnodostępna  dla wszystkich sprzedawców. To będzie również moment przeznaczony na zatowarowanie platformy.

W najnowszej wersji dostępna jest także integracja i obsługa nowego silnika wydruków Comarch sPrint wraz z przykładowymi wydrukami.

Comments for this post are closed.