eparagony-dlaczego warto

Eparagony – dlaczego warto?

A może by tak zamienić tradycyjne paragony na… eparagony? Eparagony fiskalne, dostępne na rynku już od ponad roku dzięki firmie eparagony.pl, to coraz gorętszy temat w polskiej branży handlowej. Dokumenty elektroniczne, w pełni zastępujące drukowane paragony, pozwalają firmom nie tylko pozbyć się papierowych świstków ze swoich transakcji, ale także usprawnić procesy sprzedażowe, obniżyć koszty fiskalizacji i stać się bardziej eko. Dowiedz się, czy eparagony sprawdzą się też w Twoim biznesie.

Czym jest eparagon?

Eparagon fiskalny to dokument elektroniczny, który w pełni zastępuje tradycyjny paragon. Z perspektywy prawnej oba dokumenty są równoważne. Pamiętajmy jednak, że chodzi tu o eparagony fiskalne, czyli zapisane w pamięci fiskalnej urządzenia – stąd nie każdy dokument elektroniczny nazwany „eparagonem” będzie nim w pełni znaczenia tego słowa. Wspominamy o tym, bo na rynku pojawia się coraz więcej nadużyć na tym polu przez różne podmioty.

Prawo, które zrównało paragon tradycyjny z wersją elektroniczną weszło w życie w kwietniu 2020 roku. Natomiast pierwszy pełnoprawny eparagon fiskalny w polskim handlu wydano 2 lata później dzięki firmie eparagony.pl. HUB eparagony.pl to pierwszy i na ten moment największy HUB eparagonów fiskalnych w naszym kraju. Obsługuje setki tysięcy eparagonów różnych firm każdego dnia. Więc wbrew opinii wielu mediów eparagony w Polsce już działają… i to na całkiem pokaźną skalę.

Zgodnie z prawem eparagony powinny trafić do nabywcy w uzgodniony z nim sposób. Możliwości jest tutaj wiele i żeby je zaprezentować, posłużymy się doświadczeniami ekspertów eparagony.pl. Dla transakcji e-commerce najlepiej sprawdza się zaszycie eparagonów pod linkiem w mailu transakcyjnym do klienta. Z uwagi na wymogi prawne nie może to być załącznik, np. PDF ani wiadomość SMS. Jeżeli e-sprzedawca posiada swoją aplikację, także za jej pośrednictwem można dostarczyć eparagon do klienta. Z kolei dla transakcji stacjonarnych eparagony.pl proponuje bardziej zróżnicowane rozwiązania: od kodów QR, przez program lojalnościowy sprzedawcy po autorski tag NFC.

Eparagony to… oszczędności

Wdrożenie eparagonów zwalnia sprzedawcę z drukowania papierowych dowodów zakupu. I ta wydawałoby się niewielka zmiana w obsłudze transakcji niesie ze sobą długą listę korzyści biznesowych. Zacznijmy od redukcji kosztów fiskalizacji – według ekspertów eparagony.pl mogą się one obniżyć nawet o 80%. Wynika to z oszczędności papieru, energii, kosztów amortyzacji czy archiwizacji oraz przede wszystkim czasu pracy pracowników. W przypadku e-commerce eparagony pozwalają też na znaczące usprawnienie logistyki: nie trzeba już drukować paragonów i wkładać ich później do odpowiednich paczek, czy wystawiać do paragonów faktur imiennych, by później je archiwizować. Cały żmudny proces może zostać zastąpiony przez w pełni automatyczny dokument elektroniczny.

Warto też dodać, że eparagony to dużo wygodniejsze rozwiązanie dla kupujących. W miejsce szybko niszczących się, blaknących i gubiących świstków klient może otrzymać niezniszczalny i zawsze dostępny dokument elektroniczny.

Eparagony to także ruch w stronę ekologii. Każdego roku w Polsce, aby wyprodukować potrzebną ilość papieru termicznego na paragony, wycina się lasy o powierzchni ponad 114 boisk piłkarskich (estymacja eparagony.pl). Liczby dają do myślenia.

Uruchomienie eparagonów w 24h? To możliwe!

Choć sama technologia jest skomplikowana, uruchomienie eparagonów to dość łatwy i szybki proces. Aby wystawiać eparagony fiskalne za pośrednictwem HUBu eparagony.pl potrzebne są dokładnie 3 elementy:

  1. Rejestracja w usłudze poprzez formularz rejestracyjny. Rejestrując się przez TEN LINK otrzymasz 30-dniowy bezpłatny okres próbny na usługę eparagony.pl!
  2. Odpowiednia drukarka fiskalna online – czyli taka, która może obsługiwać wystawianie eparagonów. Na rynku istnieje wiele takich modeli, szczegółową listę znajdziesz na stronie eparagony.pl/#wdrozenie
  3. Integracja z HUBem eparagony.pl za pośrednictwem gotowych integracji i wtyczek (m.in. dla Comarch ERP XL czy Optima) lub po API

Co musisz wiedzieć by wdrożyć eparagon od eparagony.pl?

Cały proces zajmuje zaledwie jeden dzień roboczy. Tylko tyle, by raz na zawsze pozbyć się papierowych paragonów ze swoich transakcji!

Skorzystaj z naszego LINKA i odbierz 30 dni bezpłatnego korzystania z eparagonów.

Skorzystaj z naszego reflinku i odbierz darmowe 30 dni usługi!

Wypełnij formularz i aktywuj eparagon w swoim sklepie nawet w 24h!