Omnichannel w e-commerce – zarządzanie e-sprzedażą z BaseLinkerem

Wielokanałowość sprzedaży w e-commerce powoli staje się wręcz niezbędna dla każdego przedsiębiorcy, który liczy na zwiększenie zysków w swojej firmie. Strategia omnichannel to model sprzedaży, który polega na zaprezentowaniu klientom swojej oferty w wielu kanałach w taki sposób, by dotrzeć do klienta wszędzie tam, gdzie może tego oczekiwać.

Zintegrowanie wielu kanałów sprzedaży umożliwia pozostanie konkurencyjnym oraz pozwala na optymalizację doświadczeń klientów – opiera się przy tym o preferencje konsumenta, a nie o metodę sprzedaży preferowaną przez markę. Taka elastyczność wyboru oraz stawianie klienta na pierwszym miejscu pozwala na budowanie lojalności oraz pozytywnie wpływa na wiarygodność marki.

Korzyści ze sprzedaży wielokanałowej

  • Wzrost sprzedaży za sprawą szerszej dostępności produktu
  • Pozyskanie nowych klientów
  • Zwiększenie satysfakcji konsumenckiej
  • Wyższa efektywność operacyjna

Wprowadzenie sprzedaży wielokanałowej nie wiąże się już z kosztownym i czasochłonnym procesem. Istnieją bowiem rozwiązania, które wspomagają rozwój strategii omnichannel. BaseLinker udostępnia użytkownikom narzędzia wspierające obsługę strategii omnichannel oraz zarządzanie sprzedażą internetową. W BaseLinkerze możesz obsłużyć zamówienia ze swojego sklepu internetowego oraz wielu kont marketplace. Ponadto system pozwoli na:

  • Dodawanie zamówień telefonicznie i osobiście
  • Korzystanie z intuicyjnego panelu, gdzie zebrano statusy ofert. Możesz dokonać w nich masowych zmian, co zdecydowanie oszczędzi Twój cenny czas
  • Nadawanie paczek, drukowanie etykiet, wystawianie faktur i wysyłanie wiadomości do klientów dzięki rozbudowanej automatyzacji
  • Synchronizację stanów i cen

Spójne zarządzanie gospodarką magazynową - Manager Produktów

Manager Produktów centrum zarządzania produktami oraz procesami magazynowymi, które stanowi alternatywę dla systemów WMS i ERP. Łączy on różne typy magazynów w konfiguracjach w taki sposób, aby wszystkie kanały sprzedaży mogły wymieniać między sobą informacje. Dodatkowo system zapewnia automatyzację procesów magazynowych i rozbudowany moduł dokumentów magazynowych.

System BaseLinker oferuje również swoim klientom autorskie aplikacje, które ułatwią codzienną pracę oraz pozwolą na wsparcie w rozwoju sprzedaży:

  • BaseLinker Printer – aplikacja do szybkich wydruków, łącząca panel BaseLinker z dostępną drukarką
  • BaseLinker Caller – aplikacja wyświetlająca informacje o zamówieniach powiązanych z numerem telefonu dzwoniącego
Comments for this post are closed.