Comarch ERP w eHandlu

Comarch ERP w eHandlu – sześć etapów udanej implementacji

Prowadzisz firmę i chcesz rozwinąć ją w branży eHandlu? Sprawdź nasz sposób na usprawnienie Twojego eHandlu z pomocą Comarch ERP. Poznaj się z naszymi sposobami działania.

Słowem wstępu

W dzisiejszym dynamicznym środowisku eHandlu, efektywne kierowanie danymi i procesami biznesowymi ma ogromne znaczenie dla osiągnięcia sukcesu. Systemy klasy ERP (Enterprise Resource Planning) stanowią kluczowe narzędzie, które pomaga firmom sprawnie gospodarować zasobami, optymalizować procesy oraz tworzyć lepsze doświadczenia dla klientów. W niniejszym artykule omówimy sześć głównych etapów udanej implementacji systemu Comarch ERP w eHandlu, a także przedstawimy praktyczne wskazówki, które możesz wykorzystać w celu osiągnięcia pozytywnych wyników.

Comarch ERP w eHandlu – Analiza i planowanie

Pierwszym etapem wdrożenia systemu Comarch ERP jest dokładna analiza i planowanie. Podczas tego etapu stawiamy na solidne fundamenty które umożliwiają dostosowanie rozwiązań idealnie pod naszych klientów. Kluczowe dla nas w tym etapie jest:

 • Wsłuchanie się w klienta: Zrozumienie celów i wyzwań jakie codziennie musi pokonać nasz klient jest da nas kluczowe by dostosować strategię wdrożenia.
 • Dokładna analiza procesów: Istniejące procesy biznesowe są punktem wyjścia dla wdrożenia. Dzięki ich analizie identyfikujemy obszary, na których nasz klient opiera swoją działalność. Pozwala to precyzyjnie skonfigurować system Comarch ERP oraz zaproponować automatyzacje procesów.
 • Określenie realistycznych celów: Definiowanie jasnych i osiągalnych celów pomaga zachować klarowny kierunek w trakcie całego procesu wdrożenia.

Comarch ERP w eHandlu – Projektowanie i Konfiguracja

Kluczowym aspektem Comarch ERP, decydującym o jego efektywności i działaniu, jest zaawansowana konfiguracja. W tej fazie nasza firma angażuje się w spersonalizowane projektowanie i dostosowywanie, opierając się na analizie z poprzedniego etapu. Wartościowymi praktykami są:

 • Podział na moduły: Rozbicie całego projektu na mniejsze, łatwiejsze do zarządzania moduły pozwala na skupienie się na konkretnych zadaniach i minimalizuje ryzyko. Dodatkowo ułatwia to monitorowanie postępów oraz umożliwia dostosowanie planu w razie potrzeby.
 • Spersonalizowanie: Dostosowanie konfiguracji systemu ERP w taki sposób, który najlepiej odpowiada unikalnym potrzebom firmy. Precyzyjne dostosowanie umożliwia pełne wykorzystanie potencjału systemu w kontekście branży eHandlu.

Comarch ERP w eHandlu – Przygotowanie danych

Przed przystąpieniem do przenoszenia danych, istotne jest gruntowne przygotowanie. Ten proces to nie tylko techniczne zadanie, ale także okazja do oczyszczenia i zoptymalizowania procesów biznesowych. Przygotowanie danych obejmuje:

 • Oczyszczanie danych: Eliminowanie przestarzałych, zbędnych i zduplikowanych informacji. Dzięki temu Comarch ERP zostanie zaopatrzony w precyzyjne i istotne dane.
 • Standaryzacja: Unifikacja formatów danych przyczynia się do spójności informacji w całym systemie.

Comarch ERP w eHandlu – Wdrożenie i testowanie

Implementacja Comarch ERP stanowi kluczowy punkt, który wymaga precyzji i dokładności. Proces wdrożenia jest nadzorowany przez naszych ekspertów, a także podlega dogłębnym testom w celu zapewnienia prawidłowego działania i spełnienia oczekiwań. Warto zwrócić uwagę na:

 • Edukacja pracowników: Zapewnienie odpowiedniego szkolenia pracowników w obszarze obsługi nowego systemu, co minimalizuje ryzyko pomyłek i umożliwia pełne wykorzystanie potencjału Comarch ERP.
 • Próby: Przeprowadzanie testów zarówno funkcjonalności, jak i wydajności systemu. Pozwala na wykrycie potencjalnych problemów i dostosowanie systemu jeszcze przed pełnym wdrożeniem.

Comarch ERP w eHandlu – Migracja danych i uruchomienie

Proces przemieszczenia danych odzwierciedla przeniesienie obecnych informacji do systemu Comarch ERP. To wymagające zadanie, które należy dokładnie przemyśleć, aby zapewnić gładkie przejście danych. Warto zwrócić uwagę na:

 • Kopia zapasowa danych: Absolutnie konieczne jest zabezpieczenie istniejących danych przed rozpoczęciem migracji. To ma na celu uniknięcie ryzyka utraty informacji w przypadku nieprzewidzianych problemów technicznych.
 • Testy migracji: Przeprowadzenie próbnych przeniesień danych, aby mieć pewność, że proces migracji odbywa się bezbłędnie i z zachowaniem spójności informacji.

Comarch ERP w eHandlu –Monitorowanie i doskonalenie

Po uruchomieniu Comarch ERP proces wdrożenia nie kończy się. Stałe monitorowanie i nieustanne doskonalenie procesów są kluczowe dla długoterminowego sukcesu w sektorze eHandlu. Przydatne praktyki obejmują:

 • Analiza rezultatów: Regularna ocena efektów wdrożenia oraz dostosowywanie strategii w zależności od osiąganych wyników.
 • Wsparcie techniczne: Zapewnienie stałego wsparcia technicznego dla klienta, co pozwala na szybkie rozwiązywanie problemów i utrzymanie sprawnego funkcjonowania systemu ERP.

Elte-s, z powodzeniem wdraża Comarch ERP (nie tylko) dla branży eHandlu. Pomagamy naszym klientom osiągnąć wydajność, skalowalność oraz poprawić doświadczenie ich klientów. Kluczowym elementem udanego wdrożenia jest współpraca i zaangażowanie naszych ekspertów, jaki i zespołu klienta. Z naszym doświadczeniem i swoim zaangażowaniem możesz osiągnąć długoterminowe korzyści z wdrożenia Comarch ERP e eHandlu. Jesteś zainteresowany?

Zostaw nam do Siebie kontakt. Odezwiemy się do Ciebie!

Zapraszamy na darmową prezentację produktów Comarch. Skontaktuj się z nami!
Telefonicznie 12 260 44 50 lub mailowo.

Jeżeli jesteś zainteresowany innymi ułatwieniami w prowadzeniu firmy.
Zapraszamy do naszego sklepu!