BaseLinker w Twojej firmie (nie tylko) produkcyjnej

BaseLinker w Twoje firmie (nie tylko) produkcyjnej

Planujesz ekspansję na nowe platformy sprzedaży i marketplace? A może chcesz poszerzyć zakres swojej sprzedaży na kolejne kraje? BaseLinker będzie świetnym rozwiązaniem do zastosowania w Twojej firmie (nie tylko) produkcyjnej. Sprawdź co możesz zyskać!

Słowem wstępu

Podczas prowadzenia projektów dla naszych klientów, zaobserwowaliśmy problemy i wyzwania, na które natrafi każda firma podczas zwiększania skali sprzedaży w Internecie. Często te problemy nie są widoczne na pierwszy rzut oka, dopóki ich skala nie przytłoczy firmy. Często jest to związanie również z chęcią zaistnienia na rynku zagranicznym. Usprawnienie procesu obsługi klienta oraz wysyłki zamówień, to must have dla każdej firmy chcącej rozwinąć swoje skrzydła w sprzedaży internetowej w Polsce i zagranicą!

Podsumowując podczas ekspansji Twojej firmy na internetowe kanały sprzedaży  możesz zmierzyć się poniższymi problemami:

  • Brak aktualnych informacji o stanach magazynowych w systemie powoduje sprzedawanie w kanałach e-commerce towarów, których nie jesteśmy w stanie dostarczyć. W celu uniknięcia tego problemu, ograniczamy asortyment wystawiany do sprzedaży w Internecie.
  • Konieczność ręcznego przepisywania informacji o produktach, takich jak opisy i cenniki, do systemu Baselinker lub bezpośrednio na platformy sklepu internetowego i platformy marketplace. Powoduje to znaczący wzrost pracy manualnej w miarę zwiększania się sprzedaży w kanałach e-commerce.
  • Ręczne wystawianie dokumentów sprzedaży oraz listów przewozowych w magazynie również generuje znaczną ilość dodatkowej pracy. Szczególnie gdy liczba paczek z e-commerce wzrasta.
  • Ręczne rozliczanie płatności od operatorów płatności internetowych i wpłat „za pobraniem” od firm kurierskich. Wymaga to dużego nakładu czasu i pracy ręcznej. W miarę wzrostu liczby transakcji dokonywanych przez operatorów płatności internetowych, obciążenie administracyjne rośnie. Może to doprowadzić do utraty kontroli nad finansami firmy. W skrajnych przypadkach, firma może stracić kontrolę nad częścią swoich finansów, gdyż przestaje być w stanie skutecznie rozliczać wpłaty.

BaseLinker w Twojej firmie (nie tylko) produkcyjnej

Baselinker pomoże Ci zwiększyć skalę Twojego biznesu!

Z łatwością rozszerzysz listę kanałów dystrybucji o nowe platformy marketplace, wystawisz więcej aukcji i skutecznie obsłużysz większą liczbę zamówień w krótszym czasie i z mniejszą liczbą błędów.

Dzięki odpowiednio skonfigurowanemu systemowi, przypisanie produktów do cenników, szablonów i kategorii, oraz przypisanie dodatkowych informacji, takich jak gwarancje czy marże, odbywa się w prosty sposób. Wystawianie aukcji na wielu platformach staje się łatwe i szybkie.

Wszystkie działania związane z obsługą zamówień są centralizowane w panelu BaseLinker. Eliminując przy tym potrzebę logowania się na różnych kontach marketplace, sklepów internetowych czy kont kurierskich.

Zautomatyzowany system pobiera zamówienia, notuje poprawne wpłaty, przypisuje odpowiednie statusy zamówień, generuje faktury i nadaje przesyłki za pośrednictwem API systemu kurierskiego. Klient otrzymuje wiadomość SMS lub e-mail z podziękowaniem za zakupy, linkiem do śledzenia przesyłki i załącznikami, np. fakturą.

Dzięki modułowi „Asystent pakowania” i czytnikowi kodów kreskowych, proces pakowania zamówień jest przyspieszony. Można także założyć osobne profile BaseLinker dla pracowników, aby podzielić obowiązki.

BaseLinker automatycznie synchronizuje stany magazynowe między różnymi platformami marketplace i przesyła statusy zamówień oraz numery przesyłek. Może także kończyć aukcje i oferty z zerowym stanem magazynowym oraz automatycznie wznawiać aukcje, gdy produkt ponownie będzie dostępny.

Żeby dowiedzieć się więcej o możliwości wdrożenia BaseLinkera w Twojej firmie (nie tylko) produkcyjnej skontaktuj się z nami!

Synchronizuj BaseLinkera z Comarch ERP w Twojej firmie (nie tylko) produkcyjnej

Synchronizator BaseLinker – Comarch ERP od Elte-S to innowacyjny program zapewniający pełną integrację platformy BaseLinker z systemami Comarch ERP XL oraz Optima. Jego głównym atutem jest w pełni automatyczna wymiana danych między tymi platformami, co pozwala na płynne i efektywne zarządzanie danymi handlowymi. Dzięki temu przedsiębiorcy zyskują pewność, że wszystkie informacje są zawsze aktualne i spójne między różnymi systemami.

Dodatkowym atutem rozwiązania jest niezwykła prostota instalacji i konfiguracji, co gwarantuje szybkie i sprawnie wdrożenie. Przedsiębiorcy nie muszą się martwić skomplikowanymi procesami implementacyjnymi, ponieważ obsługa jest intuicyjna, umożliwiając każdemu pracownikowi łatwe korzystanie z integracji bez konieczności angażowania specjalistów IT.

Zapraszamy na darmową prezentację produktów Comarch. Skontaktuj się z nami!
Telefonicznie 12 260 44 50 lub mailowo.

Jeżeli są Państwo zainteresowani innymi ułatwieniami w prowadzeniu firmy.
Zapraszamy do naszego sklepu!