Nowa wersja Comarch ERP Optima 2021.1.1

Przychodzimy do Państwa w tym tygodniu z informacjami i najnowszej wersji Comarch ERP Optima. Wersja 2021.1.1 zadebiutowała z dniem wczorajszym dla klientów końcowych. Co zmieniło się w najnowszej wersji? Co nowego zostało wprowadzone owej aktualizacji? Zapraszamy do Naszego artykułu.

Comarch ERP Optima 2021.1.1

Comarch ERP Optima 2021.1.1 to kolejna wersja jednego z najpopularniejszych programów ERP w Polsce. W nowej aktualizacji zmiany skupiają się na aktualizacji przepisów które wchodzą od nowego roku. Wprowadzono nowy formularz do rozliczenia PIT-28(14) uwzględniającego nową stawkę 15% oraz wprowadzono możliwość przeliczania rocznych deklaracji kadrowo-płacowych na nowych formularzach. Wprowadzone zostały również zmiany związane z Brexitem oraz możliwość naliczania opłaty cukrowej.

Comarch ERP Optima 2021.1.1 – zmiany związane z przepisami

Tak jak na wstępie wspominaliśmy w nowej wersji Optimy wprowadzone zostały zmiany związane z przepisami a dokładnie:

  • W Ewidencji ryczałtowej dodana została możliwość wyboru nowej stawki 15% obowiązującej od 1 stycznia 2021r,
  • Umożliwiono wyliczenie nowej zaliczki na PIT-28(14) uwzględniającej stawkę 15%,
  • Wprowadzono możliwość naliczenia deklaracji rocznych PIT-4R, PIT-8AR, PIT-11 na formularzach obowiązujących za rok 2020,
  • Wprowadzono naliczanie obowiązujących od 1 stycznia 2021r. opłaty cukrowej od towarów zawierających cukier i substancje słodzące,
  • W związku z zakończeniem okresu przejściowego dotyczącego opuszczania przez Wieką Brytanię jednolitego rynku UE i unii celnej, dostosowano program do nowych zasad handlu.

Możliwe Aktualizację

Ministerstwo Finansów planuje kolejne zmiany w deklaracjach podatkowych za rok 2020.

14 grudnia 2020 roku opublikowany został projekt rozporządzenia, który wprowadzi nowe wzory deklaracji podatkowych, w tym PIT_4R w wersji 11, PIT-8AR w wersji 10, IFT-1/IFT-1R w wersji 16. Zachęcamy do śledzenia artykułów na Naszej stronie, będziemy Państwa na bieżąco informować o kolejnych aktualizacjach.

Ostatnio pisaliśmy dla Państwa o Promocji migracyjnej „Koniec symfonii” promocja wynosi aż 20%.

Zainteresowanych Państwa zapraszamy do odwiedzenia Naszego sklepu z Comarch ERP Optima oraz sklepu z Naszymi autorskimi dodatkami od Comarch ERP Optima.

Comments for this post are closed.