Comarch ERP XL 2020.2

W ostatnim tygodniu a dokładnie 30 czerwca Comarch udostępnił nową wersję swojego systemu ERP. Comarch ERP XL 2020.2, bo o nim właśnie będzie dziś mowa, wprowadza wiele nowości oraz zmian w stosunku do starszej specyfikacji.

Najważniejszymi nowościami i zmiany które zostały wprowadzone w Comarch ERP XL 2020.2 to:

  • Pełna gotowość do obsługi przez programy nowych struktur logicznych dla ksiąg podatkowych i dowodów księgowych, które będą obowiązywać od dnia 1 października 2020. Deklaracje VAT-7 oraz VAT7K będą przesyłane wraz z informacja o ewidencji w jednym dokumencie elektronicznym JPK_VAT, w formie JPK_V7M lub JPK_V7K. W systemie nadal będą dostępne „stare” formularze deklaracji VAT-7 i VAT-7K oraz struktury JPK_VAT. Dzięki temu w razie potrzeby i według dotychczasowych zasad będzie można skorygować wcześniej wystawione i wysłane formularze deklaracji VAT-7 oraz pliki JPK_VAT.
  • Dla klientów Citi Handlowy została udostepniona integracja z bankiem za pomocą usugi Webservice/API. Użytkownik systemu Comarch ERP XL 2020.2 może dokonywać zleceń przelewu, pobierać statusy realizacji zainicjowanych zleceń oraz sprawdzać salda rachunków i pobierać wyciągi bankowe wewnątrz systemu finansowo-księgowego.
  • Wydzielony został nowy obszar Traceability. Już teraz w Comarch ERP 2020.2 są dostępne dwa bardzo rozbudowane raporty mianowicie Wykorzystanie materiału oraz Pochodzenie wyrobu. Dzięki wykorzystaniu wyżej wymienionych raportów mogą Państwo wykonać bardzo szybko i precyzyjnie analizę procesów wykorzystania konkretnych dostaw surowców oraz historię powstania wyrobów w zleceniach produkcyjnych. W kolejnych wersjach systemu ERP XL będą dodawane nowe opcje, które będą pozwalać na wielowymiarową analizę wszystkich elementów produkcji.
  • W Comarch MES została wprowadzona możliwość realizowania kontroli jakości dla materiałów oraz wyrobów. Dostęp do protokołów KJ jest możliwy zarówno w trakcie produkcji jak również na operacjach zrealizowanych.
  • Wprowadzone zostały usprawnienia w procesie dołączania stanowisk Comarch POS które współpracują z Comarch ERP XL. Od teraz można skorzystać z gotowego profilu, który znacznie upraszcza konfigurację punktu sprzedaży.

Po bardziej szczegółowy spis zmian jakie zostały wprowadzone w Comarch ERP XL 2020.2 zapraszamy Państwa opisu szczegółowego jaki udostępnił Comarch:

Ostatnio pisaliśmy o Webminarze który będzie prowadzony przez Comarch w najbliższą środę 8 lipca. Więcej o nim dowiedzą się Państwo z tego linku.

Comments for this post are closed.