Comarch ERP Optima 2018.8.1.

Od września jest  dostępna najnowsza wersja Comarch ERP Optima 2018.8.1.

Nowa wersja Comarch ERP Optima to głównie dostosowanie  oprogramowania do zmian w przepisach,  zmiany  w   Comarch   e-sklep oraz usprawnienia, które ułatwiają prace w programie.

Zmiany w nowej wersji Comarch ERP Optima związane sa głownie ze zmianami w przepisach:

  1. Dostosowany import e-Zwolnień pracowników z ZUS PUE do zmiany formatu wprowadzonej przez ZUS od 14.08.2018.
  2. SENT, dane geolokalizacyjne. W związku z wejściem w życie od 1 października 2018 r. ustawy z dnia 15 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów (Dz. U. poz. 1539), do systemu monitorowania przewozu towarów SENT należy przekazywać dane geolokalizacyjne środka transportu.

W systemie w menu System/ Konfiguracja/ Firma/ Handel/ SENT na formularzu adresu nadawczego dodano pole województwa oraz współrzędne geograficzne tj. szerokość i wysokość. Dane te są automatycznie przenoszone na zgłoszenie przewozu towaru dla podmiotu wysyłającego.

Nowości w Comarch ERP Optima:

  1. Wprowadzona została synchronizacja zgód kontrahenta oraz załączników do zgód z Comarch e-sklep.
  2. Udostępniono synchronizację zgód transakcyjnych, wyrażonych przy składaniu zamówienia w Comarch e-Sklep.

Co poprawiono w tej wersji 2018.8.1.:

  1. Na wydruku dokumentu Tax Free drukowany jest kod pocztowy Nabywcy.
  2. Wydruk Faktury Pro Forma. W sytuacji kiedy na Fakturze Pro Forma wybrano płatność gotówką i operator miał przypisany domyślny bank, na wydruku Faktura Pro Forma/ Wzór standard drukowany był numer rachunku bankowego. Działanie programu poprawiono.
  3. Wydruk dokumentu, na którym wskazano zaliczkę. Wykonując wydruk/ podgląd wydruku dokumentu z odznaczonym parametrem Bufor, na którym wskazano zaliczkę kontrahenta, generowany był komunikat Wydruk niemożliwy. Nie można zapisać formularza. Działanie programu poprawiono.

 

Comarch ERP Optima Detal:

  1. Poprawiono działanie filtrów na listach w aplikacji przy wyborze opcji „Pokaż wiersz automatycznego filtra” oraz „Pokaż panel wyszukiwania”.
  2. Ekran dotykowy. Przywrócono rozmiar listy towarów na ekranie dotykowym.

Aktualne wersje programów oraz ich aktualizacje

https://www.erp.comarch.pl/Klienci/default.aspx?site=2248

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami pod nr tel: 12 269-28-89 lub pod adresem e-mail: office@elte-s.com.