Partnerstwo 2018 ” Digitalizacja”

Tydzień temu w hotelu  Arłamów odbyła się 3-dniowa konferencja dla partnerów Comarchu Partnerstwo 2018 . Tegorocznym hasłem przewodnim było „Digitalizacja”. Głównym prelegentem był  prof. zw. dr hab. inż. Janusz Filipiak założyciel i prezes zarządu COMARCH S.A.

Nie zabrakło także twórców systemów i ekspertów w poszczególnych dziedzinach  IT.

Nie zabrakło także firmy ELTE-S.

Janusz Filipiak - COMARCH

Wydarzenie to zawsze jest wyjątkowa okazją do wymiany doświadczeń i nabycia nowej wiedzy. Była to także okazja do poznania przyszłych celów firmy Comarch. Podzielili się z Nami nowościami i planami produkcyjnymi dla Comarch ERP Optimy, Comarch ERP XLa oraz Comarch ERP Altum.

Poznaliśmy plany w zakresie Business Intelligence oraz strategia rozwoju produktów z bogatej oferty Comarch ERP e-commerce.

Kluczowe nowości w produktach COMARCH, które usprawnią pracę w przedsiębiorstwie :

  • Wbudowany OCR w Comarch ERP Optima czyli zaczytywanie danych ze skanowanych faktur papierowych, paragonów czy tez drukarek igłowych do dokumentu w Optimie. Do tej pory funkcjonalność była dostępna tylko przy użyciu zewnętrznych programów. Według badań COMPUTERWORLD OCR przyśpiesza pracę w biurze rachunkowym nawet kilkunastokrotnie.
  • Kolejną nowosć to obsługa protokołu FTP na iBardzie. Od najnowszej wersji będzie można korzystać z iBarda w taki sam sposób jak z standardowego FTP.Kwestia bezpieczeństwa to dziś priorytet w każdej firmie. Coraz więcej klientów pada atakom, którym efektem jest zaszyfrowanie plików i utrata danych. Dlatego tak ważne jest robienie kopi bezpieczeństwa i trzymanie jej w chmurze lub na zewnętrznym nośniku. Tutaj idealnym rozwiązaniem jest iBard który zapewnia 100% bezpieczeństwo kopi bazy danych. W najbliższym czasie pojawi się też atrakcyjna promocja na iBarda, o której poinformujemy na dniach naszych klientów.
  • BI POINT – wieloźródłowość. Nowa osłona Bi Point to możliwość budowy własnych raportów ad-hoc  opartych na zewnętrznych źródła danych . Raporty już nie są ograniczone do jednej bazy danych ale mogą być oparte na wielu bazach  raporty z bazy Comarch ERP XL i  np. dane z arkusza Excel czy tez pliku xml. Jest to niewątpliwie duża korzyść dla nowych klientów ponieważ  klient ma możliwość zachowania ciągłości danych. W takim przypadku stara baza programu i nowo wdrożony system ERP Comarchu są źródłem raportu np. analiza sprzedaży. Użytkownicy systemu maja ponadto możliwość wymiany informacjami za pomocą funkcjonalności komentarze.  Usługa ta jest dostępna również na tabletach i smartfonach.

Zapisz się do newslettera, aby być informowanym o nowościach produktowych firmy COMARCH i ELTE- S

Nie zabrakło także chwili relaksu.  Wieczorem mieliśmy okazje  bawić się na koncercie Lady Pank.