Comarch ERP XL

Comarch ERP XL 2020.0 – Nowa Wersja

Comarch ERP XL jest kolejnym programem ERP który w nowym roku doczekał się aktualizacji. Tegoroczna wersja nie tylko dostosowuje system do nowych przepisów, ale też dodaje przydatne funkcjonalności których w XL jeszcze nie było. W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze nowości i zmiany, które możemy spotkać instalując Comarch ERP XL 2020.0.

Nowa Matryca Stawek VAT

System został usprawniony pod kątem nowej matrycy stawek VAT, która ma wejść w życie 1.04.2020. Dla towarów, nowa matryca opiera się na kodach CN Nomenklatury Scalonej, a dla usług na symbolach PKWiU 2015. Żeby usprawnić i zautomatyzować proces, Comarch ERP XL zawiera teraz narzędzia do importu kodów CN i symboli PKWiU z arkusza kalkulacyjnego, oraz możliwość seryjnej aktualizacjo stawek VAT na kodach CN. Dostajemy też możliwość użycia Generatora kodów CN na podstawie PKWiU 2015.

Comarch MyPoint

Comarch MyPoint to zupełnie nowe narzędzie. Wbudowana w system Comarch ERP XL 2020.0 aplikacja, pozwoli nam analizować produktywność pracowników. Użytkownicy systemu mogą sprawdzać swoją wydajność pracy na tle poszczególnych współpracowników jak i całego zespołu. Dane które analizuje aplikacja zaczytywane są z Rejestru historii zapisów modyfikacji dokumentów.

Nowe Parametry

Kolejną nowinką w Comarch ERP XL 2020.0, są nowe parametry definiowane na technologiach produkcyjnych. Wpływają one na proces planowania zleceń, dzięki którym pojawia się możliwość np. określenia nieograniczonych zdolności produkcyjnych dla zasobów, co pozwoli na przydzielenie tego samego operatora do wielu maszyn i możliwość ustanowienia stałego i niezależnego od ilości czasu operacji. Pojawia się też słownik zabiegów produkcyjnych – usprawnia on budowanie procesu produkcyjnego, dzięki niemu zdefiniujemy najczęściej powtarzane procesy, by później móc wykorzystać je w operacjach.

Nasze autorskie dodatki do Comarch ERP XL ułatwią Ci pracę! Sprawdź!

Przeczytaj też:

Comarch PPK z rabatem – Pracownicze Plany Kapitałowe

Comarch e-Sklep 2020 – nowa wersja

Comments for this post are closed.