Wpis techniczny: błąd konwersji bazy danych

Błąd konwersji bazy danych to jedna z rzeczy, z którymi nie chcemy się spotkać w naszej pracy, jednakże czasem się zdarzają. W dzisiejszym artykule postaramy się Państwu opisać na przykładach sposób radzenia sobie z takowymi błędami.

Błąd podczas konwersji bazy o nazwie ‘MERGE’

Błąd ukazany na screenie dotyczy ustawień poziomu zgodności (compatibility_level). Po zapoznaniu się z komunikatem można wywnioskować, że takowy poziom zgodności musi zostać podniesiony. By konwersja bazy danych przebiegła pomyślnie należy ustawić poziom zgodności na 100. Jeśli mają Państwo możliwość ustawienia wyższego poziomu zgodności można to zrobić. Poziom zgodności można zmieniać w tych ustawieniach:

Błąd konwersji bazy danych po aktualizacji do najnowszej wersji

„Baza danych CDN_Konfiguracja jest w użyciu. Do konwersji wymagany jest wyłączony dostęp do danych.” na etapie „Przestawianie bazy w tryb SIGNLE_USER.” Aby móc uporać się z tym błędem należy wyłączyć wszystkie usługi Comarch oraz IIS. Jeżeli konwersja nadal napotyka na błąd należy przestawić w tryb offline zaznaczonymi checkboxem o przerwaniu wszystkich połączeń. Następnie przestawić bazę z powrotem w tryb online. Konwersja powinna ruszyć już bez problemu.

Błąd aktualizacji Comarch ERP Optima

Błąd wynika z tego, iż program nie zaciągnął sobie wszystkich ważnych aktualizacji. Tak jak na następnym screenie. Jak powinno być prezentujemy na 2 screenie.

W pierwszej kolejności należy spróbować zresetować program może przy kolejnym włączeniu sam zaciągnie kluczowe aktualizację. Jeżeli nadal pojawia się błąd proponujemy tymczasowo wykonać kopię bazy z poziomu Konfiguracja/Użytkowe/Bazy danych. W przypadku jeżeli nie będzie to możliwe należy wejść z innego stanowiska niż serwer z poziomu SA, następnie należy zresetować program. Program wtedy powinien sam się zaktualizować, po zalogowaniu do programu konwersja powinna iść dalej.

W razie problemów zalecamy kontakt z Państwa partnerem Comarchu.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Ostatnio pisaliśmy dla Państwa o nowej wersji Comarch e-Sklep.

Zapraszamy również do zaglądnięcia na nasz sklep z dodatkami do Optimy i XL.

Comments for this post are closed.