Comarch ERP XL 2021.1 – nowa wersja

Firma Comarch udostępniła system Comarch ERP XL w nowej wersji 2021.1, w której znajduje się około 250 nowych funkcjonalności w różnych obszarach biznesowych. W poniższym artykule przedstawimy Państwu informacje na temat najciekawszych dodanych funkcji.

Obsługa bonów towarowych w Comarch ERP XL 2021.1

W systemie Comarch ERP XL 2021.1 wprowadzono obsługę bonów towarowych poprzez rejestrację wydań do klientów. Istnieje również możliwość ich realizacji zarówno z poziomu modułu Sprzedaż jak i końcówki POS. W samym POS umożliwiono także obsługę nowych procesów związanych z zatowarowaniem oddziałów.

Usprawnienia w zakresie logistyki w Comarch ERP XL 2021.1

Dokument Umowy poszerzony został o nową funkcję, która wprowadza możliwość ręcznego lub automatycznego przygotowania harmonogramu płatności, a następnie fakturowania poszczególnych kwot rat. Spośród innych usprawnień Systemu Comarch ERP XL 2021.1 w szeroko rozumianej logistyce można wymienić:

  • Nowe składniki dotyczące optymalizacji ilości zamawianych w BST
  • Generowanie dokumentów magazynowych z Paczek i Wysyłek 
  • Możliwość wystawienia wielu faktur importowych do PZI.

Zmiany ergonomiczne

W nowej wersji systemu  zastosowano liczne zmiany ergonomiczne w produkcji oraz MES, w tym nowe sposoby generowania oraz wiązania RW do zleceń produkcyjnych. Dzięki tym ulepszeniom znacząco wzrosła elastyczność obsługi różnych rzeczywistych scenariuszy dotyczących rozliczania materiałów.

W obszarze finansowo – księgowym  wprowadzono wiele zmian ergonomicznych przy rozliczaniu przelewów. Jedną z nich jest na przykład identyfikacja kontrahenta na podstawie białej listy. Ponadto dostosowane zostało działanie w kontekście Slim VAT 2.0.

Automatyzacja procesu wysyłek z Comarch Shipping

Od kilku miesięcy w ofercie dostępna jest aplikacja Comarch Shipping, która pozwala na automatyzację procesu wysyłek poprzez wbudowaną integrację z kurierami oraz wykorzystanie danych wprowadzonych do Comarch ERP XL.

Usprawnienie procesów wydań, przyjęć i inwentaryzacji z Comarch Magazynier

Aplikacja Comarch Magazynier umożliwi usprawnić proces wydań, przyjęć i inwentaryzacji dzięki wykorzystaniu przenośnych kolektorów lub terminali. Rozwiązanie mobilne dla magazynierów jest całkowicie niezależne od Comarch WMS.

Każda wersja wzbogacana jest o nowe funkcjonalności i poszerzona o zakres danych, które można wymieniać między Comarch ERP XL a systemem Comarch POS.

Comarch ERP XL oraz większość tzw. aplikacji satelickich (np. Comarch Magazynier) może być uruchomiony także na darmowej wersji silnika bazodanowego PostgreSQL.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego z naszymi autorskimi dodatkami do Comarch ERP XL.

Comments for this post are closed.