Comarch ERP Optima 2022.3.1

Nowa wersja Comarch ERP Optima 2022.3.1

Dostępna jest już nowa wersja Comarch ERP Optima 2022.3.1. W poniższym artykule przedstawimy najciekawsze nowości i zmiany wprowadzone w najnowszej wersji systemu.

Zmiany ogólne

  • Podczas logowania do programu Comarch ERP Optima nie będą pobierane pliki do aktualizacji. Pliki nie będą również pobierane w trakcie weryfikacji, czy dostępne są nowe aktualizacje. W związku z tym uruchamianie programu będzie jeszcze szybsze i sprawniejsze.
  • W nowej wersji Comarch ERP Optima wprowadzono deklarację kodowania znaków w plikach XML. Dotyczą one generowanych w programie plików JPK.
  • Na formularzach w zakładce e-Deklaracje wyświetlają się informacje nie tylko o dacie, ale również o czasie tych operacji.
  • Przy wywołaniu podglądu wydruku w formacie Comarch sPrint umożliwiono jednoczesną pracę w systemie Comarch ERP Optima.

Zmiany związane z przepisami

W najnowszej wersji Comarch ERP Optima wprowadzono przede wszystkim możliwość tworzenia dokumentów dostawy wyrobów węglowych i ich wysyłki do PUESC. Godne uwagi jest również naliczenie i wydruk deklaracji rocznej CIT-8(31) za rok 2021. W przypadku kilku form opodatkowania właściciele mogą także naliczać składkę zdrowotną. Nową wersję systemu wzbogacono o formularz załącznika CIT/8S(5).

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia sklepu z naszymi autorskimi dodatkami do Comarch ERP Optima.

Więcej o Comarch ERP Optima przeczytają Państwo na naszej stronie internetowej.

Comments for this post are closed.