nowa wersja Comarch ERP XT

Nowa wersja Comarch ERP XT

Dostępna jest już nowa wersja Comarch ERP XT. W artykule przedstawimy najważniejsze nowości i zmiany, które wprowadzono w najnowszej wersji systemu.

Nowelizacja przepisów Polskiego Ładu

Nowelizacja przepisów Polskiego Ładu zacznie obowiązywać od 1 lipca 2022 roku. W związku z tym wprowadzono zmiany w wyliczaniu wynagrodzeń oraz liczeniu zaliczek na PIT. Zmiany te wynikają z obniżenia z 17% do 12% stawki podatku obowiązującej w pierwszym przedziale skali podatkowej. Wiążą się one również z wprowadzenia dla przedsiębiorców nierozliczających podatku wg skali podatkowej możliwości odliczania części zapłaconych składek zdrowotnych. Związane są one z prowadzoną działalnością gospodarczą opodatkowaną jednolitym 19% podatkiem do limitu 8700,00 zł. Ponadto zmiany wynikają również z uchylenia ulgi dla klasy średniej oraz uchylenia mechanizmu przedłużenia poboru i wpłaty zaliczek na podatek dochodowy.

Numer rejestrowy BDO

Nowa wersja systemu Comarch ERP XL umożliwia wprowadzenie numeru rejestrowego BDO w pieczątce firmy. Numer drukuje się na dokumentach w obszarze z danymi sprzedawcy.

Kontrola duplikacji kontrahentów

W nowej wersji systemu wprowadzono mechanizm kontrolujący karty kontrahentów, który sprawdzi, czy firma o podanym numerze NIP nie została już wcześniej wprowadzona na listę kontrahentów w programie. System wyświetli komunikat z możliwością podglądu listy zbliżonych do siebie pozycji.

Inne zmiany

Wprowadzono nowe pole na formularzu kontrahenta, w którym można wprowadzać dodatkowe informacje i automatycznie kopiować je na wystawiane dokumenty. W zakresie publicznego API umożliwiono również wystawianie faktur korygujących oraz poszerzono obszar danych z dokumentów możliwych do pobrania. Godne uwagi jest wprowadzenie funkcji wystawienia korekty do paragonu lub faktury w Comarch ERP XT POS na system Android. W zakresie integracji z platformą usług finansowych Comarch Apfino wprowadzono kilka zmian wizualnych oraz umożliwiono zakładanie sprawy windykacyjnej bezpośrednio w systemie.

Comments for this post are closed.