Przesyłaj dane między kontami BaseLinker dzięki BaseLinker Connect

Na liście integracji BaseLinkera pojawiła się kolejna pozycja. Tym razem jest to integracja między dwoma kontami BaseLinker. Celem BaseLinker Connect jest przede wszystkim usprawnienie współpracy między różnymi użytkownikami systemu. Dzięki temu zautomatyzowana jest praca nie tylko w obrębie jednego sprzedawcy, ale również całej społeczności e-commerce. Integracja pozwala na wymianę danych między dowolną liczbą użytkowników systemu BaseLinker. Umożliwia również przekazywanie zamówień i przesyłek. Pozwala również na udostępnianie danych produktów z danego katalogu innym sprzedawcom.

Współpraca z hurtownią

  • W przypadku świadczenia sprzedaży hurtowej innym sprzedawcom mogą oni prosto składać zamówienia na cały asortyment i przesyłać gotowe zlecenie.
  • W przypadku kupowania produktów z hurtowni korzystającej z BaseLinkera możliwe jest łatwiejsze przeglądanie produktów oraz sprawne składanie zamówienia.

Dropshipping

  • BaseLinker Connect umożliwia oferowanie asortymentu w formie dropshippingu kilku wybranym partnerom bez dodatkowego oprogramowania.
  • Sprzedawcy korzystający z dropshippingu mogą również łatwo tworzyć zamówienia na cały asortyment i przesyłać gotowe zlecenie. Numer nadania pojawi się również w oryginalnym zamówieniu.
  • W sytuacji współpracy z hurtownią dropshippingową korzystającej z BaseLinkera możliwe jest sprawniejsze przeglądanie produktów i składanie zamówienia.

Fullfilment

  • BaseLinker Connect pozwala na oferowanie usługi magazynowania kilku firmom, które również korzystają z BaseLinkera.
  • Przy dostarczaniu fulfillmentu BaseLinker znacznie usprawnia wymianę informacji z klientami. Pozwala na połączenie stanów magazynowych, odbieranie automatycznych zamówień oraz przekazywanie klientowi numerów zadań.
  • W przypadku korzystania z fulfillmentu, jeśli dostawca usługi również korzysta z BaseLinkera możliwa jest w pełni zautomatyzowana wymiana informacji o produktach i zamówieniach.

Dodatkowe usprawnienia

Godna uwagi jest funkcja tworzenia zgrupowanego zamówienia technicznego. Umożliwia to łatwe wystawienie jednej zbiorczej faktury do wielu zamówień. Funkcja ta powstała głównie z myślą o hurtowniach dropshippingowych, by ułatwić rozliczenia z partnerem przez jedną zbiorczą fakturę do wielu zamówień. Ponadto warto zwrócić uwagę na funkcję utworzenia zamówienia technicznego, które nie ma wpływu na stany magazynowe. Łączenie zamówień nie usuwa zamówień łączonych, co umożliwia wystawianie faktury zbiorczej i jednocześnie pozostawienie zrealizowanego zamówienia bez zmian.

Korzystanie z BaseLinker Connect

BaseLinker Connect dostępny jest dla użytkowników systemu w ramach abonamentu, bez żadnych dodatkowych opłat.

Moduł widoczny jest na kontach, które korzystają z nowego magazynu BaseLinker – Managera Produktów. Dostępny jest w panelu BaseLinker w dziale Integracje. Wymianę informacji między kontami umożliwia indywidualny kod połączenia. Należy wymienić się kodem z innym użytkownikiem. Przy generowaniu kodu należy określić, czy połączenie to ma umożliwić pobieranie zamówień z innego konta. Na tym etapie należy również określić, czy pozwala na udostępnianie produktów drugiemu użytkownikowi.

Comments for this post are closed.