Integracja BaseLinker z DeepL

Udostępniono integrację z tłumaczem DeepL, dzięki czemu wtyczka obsługiwać będzie aż 26 języków. Pozwoli ona na automatyczne tłumaczenie informacji na temat skatalogowanych produktów oraz danych podczas wystawiania ofert. Tłumaczenia dodawane są automatycznie w panelu BaseLinker, zatem nie ma potrzeby przechodzenia do zewnętrznego serwisu.

Najnowsza integracja zdecydowanie przyspieszy pracę osób, które sprzedają na zagranicznych marketplace’ach. Integracja ułatwi również pracę e-sklepów sprzedających za granicą, gdyż skróci czas przygotowania opisów produktowych odpowiednich dla danego rynku.

DeepL to aktualnie jeden z najlepszych automatycznych translatorów na świecie. W wielu testach zdobywał 1 miejsce, nawet ponad Google Translate. Tłumaczenia, które przygotowuje ten system często są niemożliwe do odróżnienia od tekstu napisanego przez żywego tłumacza. Tłumaczenia te mają niezwykle wysoki poziom i powinny być zaakceptowane przez każdy marketplace. Nie powinny również wymagać przy tym żadnych większych korekt.

Korzystanie z automatycznych tłumaczeń w panelu BaseLinker

  1. Tłumaczenie sekcji Opisy oraz Parametry na karcie produktu w katalogu BaseLinker.
  2. Tłumaczenie zasobów językowych podczas wystawiania ofert.

W obu przypadkach należy kliknąć ikonę globusa oraz wybrać odpowiedni język. Tekst w nowym języku automatycznie pojawi się we właściwym polu.

System posiada opcję przetłumaczenia zarówno wszystkich opisów/parametrów, jak i przetłumaczenia konkretnego opisu/nazwy/parametru.

Dodatkowe języki można dodać w dziale Produkty  Ustawienia → Katalogi. Należy wybrać opcję Edytuj, a następnie dodać język z rozwijanej listy w polu Dostępne języki.

Plany oferowane przez serwis DeepL

  • DeepL API Free – darmowa usługa, która posiada dostęp do wszystkich funkcji. Dzięki niej można przetłumaczyć do 500 000 znaków miesięcznie.
  • DeepL API Pro – oferuje nieograniczoną ilość tłumaczeń (rozliczaną za liczbę znaków). Zapewnia również zaawansowane bezpieczeństwo danych, a także możliwość pilnowania wydatków dzięki funkcji kontroli miesięcznych kosztów.

Aby skorzystać z automatycznych tłumaczeń, wystarczy zarejestrować się na stronie DeepL.  Następnie należy podłączyć moduł w panelu BaseLinker w dziale Integracje → Pozostałe → DeepL.

Comments for this post are closed.