Instrukcja pobrania oraz wczytania definicji wydruku

Przychodzimy do Państwa dzisiaj z wpisem na temat Comarch ERP Optimy a dokładnie z instrukcją pobrania oraz wczytania definicji wydruku. Żeby zacząć musimy mieć oczywiście włączoną Optimę.  Przejdźmy jednak do sedna wpisu.

Wejdź na listę dokumentów

W module Handel wybierze w lewym górnym rogu ekranu ‘Faktury’ i na liście dokumentów wybieramy interesujący nas dokument.

Otwieramy dokument

Otwórzmy dokument, który nas interesuje, jest pod nim podpięty wydruk. Następnie kliknij w lewym górnym rogu ‘Podgląd wydruku’ lub Na klawiaturze kliknij ‘Shift + F2’.

Konfiguracja wydruków

Aby przejść dalej w opcjach podglądu należy wybrać ‘Konfiguracja wydruków’ lub na klawiaturze ‘Ctrl + F2’.

Konfiguracja wydruków

W pierwszej zakładce, czyli ‘Ogólne’ na liście wybieramy interesujący nas wydruk, który chcemy zmodyfikować. Następnie klikamy ‘Zmień wydruk’ po prawej stronie okna.

Edycja wydruku

W oknie, które nam się otworzy musimy przejść do zakładki ‘Definicja’. Następnie klikamy ‘Eksportuj definicję do pliku’ na dole okienka.

Zapis wydruku

Wybieramy interesujące nas miejsce do zapisu wydruku i nadajemy mu odpowiednią nazwę.

Pamiętaj, że plik będzie miał rozszerzenie „.RPT”.

Instrukcja wgrania zmodyfikowanej definicji wydruku na wersję bazową

Lista dokumentów

Pierwszym krokiem jest oczywiście wejście do Comarch ERP Optima a dokładnie do modułu Handel. Następnie w lewym górnym rogu klikamy ‘Faktury’.

Podgląd wydruku

Po wybraniu z listy interesującego nas dokumentu i otwarciu go klikamy ‘Podgląd wydruku’. Alternatywnie można skorzystać ze skrótu klawiszowego ‘Shift + F2’.

Konfiguracja wydruków

Na liście wybieramy przedostatnią pozycję, czyli ‘Konfiguracja wydruków..’. Alternatywnie można skorzystać ze skrótu klawiszowego ‘Ctrl + F2’.

Konfiguracja wydruków

W nowo otwartym oknie w zakładce ‘Ogólne’ wybieramy z listy interesujący nas wydruk. Następnie po prawej stronie klikamy ‘Zmień wydruk’.

Definicje

W otwartym oknie przechodzimy do zakładki ‘Definicja’. Następnie w dolnej części ekranu wybieramy ‘Importuj definicję z pliku’.

Wybranie pliku

Wyszukujemy interesujący nasz plik z rozszerzeniem ‘.RPT’ i klikamy ‘Otwórz’.

Zapis zmian

Po wybraniu i otwarciu pliku w oknie ‘Edycja wydruku’ klikamy ‘Zapisz zmiany’ po prawej stronie okna. Alternatywnie można skorzystać ze skrótu klawiszowego ‘Ctrl + Enter’.

Instrukcja wgrania zmodyfikowanej definicji wydruku jako nowy wydruk

Lista dokumentów

W Comarch ERP Optima wchodzimy w zakładkę ‘Handel’ a następnie w lewym górnym rogu wybieramy ‘Faktury’.

Podgląd wydruku

Na liście wybieramy interesujący nas dokument a następnie go otwieramy. Następnie klikamy ‘Podgląd wydruku’. Alternatywnie można skorzystać ze skrótu klawiszowego ‘Shift + F2’.

Konfiguracja wydruków

Na rozwijanej liście wybieramy ‘Konfiguracja wydruków..’ lub korzystamy ze skrótu klawiszowego ‘Ctrl + F2’.

Dodanie wydruku

W nowo otwartym oknie w zakładce ‘Ogólne’ przewijamy do samej góry listy. Kolejnym krokiem jest klikniecie prawym przyciskiem myszy na folder. Następnie w u góry listy, która się pojawi wybrać opcję ‘Dodaj zestaw do tego kontekstu’.

Dodaj zestaw wydruków

W nowo otwartym oknie należy obowiązkowo uzupełnić ‘Nazwa:’. Następnie po prawej stronie okna wybieramy opcję ‘Zapisz zmiany’. Możemy również skorzystać ze skrótu klawiszowego ‘Ctrl + Enter’.

Dodawanie wydruku do zestawu

Na nowo utworzony zestaw klikamy prawym przyciskiem myszy. Na otwartych opcjach u góry klikamy ‘Dodaj wydruk do tego zestawu’.

Dodaj wydruk

W nowo otwartym oknie należy uzupełnić pole ‘Nazwa:’. A następnie kliknąć ‘Zapisz zmiany’ w prawym górnym rogu okna.

Import definicji z pliku

Po uzupełnieniu nazwy przechodzimy do drugiej zakładki ‘Definicja’. Na dole wybieramy ‘Importuj definicję z pliku’.

Wybieranie pliku

Wyszukujemy interesujący nas plik o rozszerzeniu ‘.RPT’ a następnie klikamy ‘Otwórz’.

Zapisz zmiany

Po wybraniu pliku kolejnym krokiem jest zapisanie wprowadzonych zmian. Aby to zrobić klikamy ‘Zapisz zmiany’ w prawym górnym rogu. Możemy skorzystać również ze skrótu klawiszowego ‘Ctrl + Enter’.

Mamy nadzieję, że nasza instrukcja pobrania oraz wczytania definicji wydruku. Pomoże Ci to z codziennej pracy przy pomocy Comarch ERP Optima. Jeżeli potrzebujesz pomocy z modyfikacją wydruków Crysta Reports, GenRap i sPrint odezwij się do nas.

Zapraszamy na darmową prezentację Comarch ERP Optima. Skontaktuj się z nami!
Telefonicznie 12 260 44 50 lub mailowo.

Jeżeli są Państwo zainteresowani systemem Comarch ERP Optima oraz innymi ułatwieniami w prowadzeniu firmy.
Zapraszamy do naszego sklepu!