Comarch ERP - Jakie korzyści przynosi wdrożenie dla Twojej firmy

Comarch ERP – Jakie korzyści przynosi wdrożenie?

Skuteczne zarządzanie procesami biznesowymi jest często niezbędnym czynnikiem przyspieszonego rozwoju firm z sektorów e-commerce i produkcyjnego. Wykorzystanie nowoczesnych systemów Comarch ERP umożliwia maksymalizację efektywności, korzyści oraz zdobycie przewagi nad konkurencją.

Rozwiązania Comarch ERP służą jako centrum danych, które łączy wszystkie procesy przedsiębiorstwa, które wymagają zarządzania. Zaawansowane technologie, na których opierają się systemy ERP umożliwiają automatyczne porządkowanie danych w najszybszy i najbardziej efektywny sposób.

Jakie korzyści przynosi Comarch ERP dla Twojej firmy? – e-commerce

Wsparcie przy korzystaniu z VAT OSS

Bez zastosowania systemu Comarch ERP, trudno jest skutecznie identyfikować sprzedaż produktów za granicę, co utrudnia korzystanie z uproszczonej procedury VAT OSS. Jednak dzięki wykorzystaniu systemu Comarch ERP, możliwe jest automatyczne przypisanie odpowiedniego kraju wysyłki oraz stawki VAT do każdego zamówienia.

Aktualizacja stanów magazynowych

Częstym wyzwaniem, przed którym stają firmy e-commerce, jest synchronizacja informacji o aktualnych stanach magazynowych z platformami sprzedażowymi lub sklepami internetowymi. Konsekwencje niewłaściwej i nieregularnej aktualizacji stanów magazynowych są poważne, ponieważ może to skutkować niemożnością realizacji zamówień z powodu braku dostępności towarów. W rezultacie konieczne staje się obsługiwanie zwrotów płatności od klientów, a zaufanie do marki może ucierpieć. Wysoki odsetek niezrealizowanych zamówień może prowadzić do znacznego spadku popularności produktów i nawet do zablokowania konta sprzedażowego (np. na platformie Amazon).

Jednak, dzięki wdrożeniu systemu Comarch ERP odpowiednio zintegrowanego z systemem BaseLinker, takie problemy przestają istnieć. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest automatyczne aktualizowanie stanów magazynowych firmy co 15 minut na każdej platformie sprzedażowej.

Pomoc w zarzadzaniu polityką cenową

W e-commerce spotyka się również wyzwanie związane z ustalaniem różnych cen produktów w różnych kanałach sprzedaży. Istnieje wiele powodów takiej konieczności. Na przykład, sprzedając przez platformę Amazon, możesz ponosić większe koszty związane z przesyłką. Dlatego też, istotne jest posiadanie narzędzia do zarządzania cenami dla przedsiębiorstwa e-commerce. Dzięki zastosowaniu systemu Comarch ERP, możesz kontrolować ceny na wszystkich platformach sprzedażowych z jednego centralnego miejsca i szybko aktualizować ich wartości.

Automatyczne porządkowanie rozliczeń

W e-commerce niezwykle istotne jest skuteczne zarządzanie płatnościami z różnych platform związanych z zamówieniami, paragonami i fakturami. Często firmy zatrudniają specjalistów do analizy i uporządkowania tych zadań rozliczeniowych. Jednak, takie podejście może ograniczać możliwość rozwoju firmy.

Automatyczne tworzenie ofert

Często brak automatycznego narzędzia do generowania ofert w sklepach internetowych, takich jak Allegro, Amazon czy eBay, może wpłynąć negatywnie na rentowność biznesu. Ręczne dodawanie tysiąca nowych produktów na kilku platformach aukcyjnych wymaga znacznych nakładów czasu. Zwłaszcza, że nie chodzi tylko o określenie ceny i dodanie zdjęć, ale także o udostępnienie informacji o różnych wariantach produktów oraz opcjonalnych akcesoriach.

Wdrożenie zintegrowanego systemu Comarch ERP z BaseLinker za pośrednictwem synchronizatora może przynieść wiele korzyści, takich jak oszczędność czasu pracowników, eliminacja błędów wynikających z ręcznego przepisywania oraz zapewnienie spójności ofert na różnych platformach. Dzięki naszemu rozwiązaniu, możesz stworzyć jeden opis produktu i automatycznie wgrać go na wiele platform sprzedażowych.

Synchronizacja Comarch ERP z BaseLinkerem

Synchronizator BaseLinker – Comarch ERP od Elte-S to innowacyjny program zapewniający pełną integrację platformy BaseLinker z systemami Comarch ERP. Jego głównym atutem jest w pełni automatyczna wymiana danych między tymi platformami, co pozwala na płynne i efektywne zarządzanie danymi handlowymi. Dzięki temu przedsiębiorcy zyskują pewność, że wszystkie informacje są zawsze aktualne i spójne między różnymi systemami.

Dodatkowym atutem rozwiązania jest niezwykła prostota instalacji i konfiguracji, co gwarantuje szybkie i sprawnie wdrożenie. Przedsiębiorcy nie muszą się martwić skomplikowanymi procesami implementacyjnymi, ponieważ obsługa jest intuicyjna, umożliwiając każdemu pracownikowi łatwe korzystanie z integracji bez konieczności angażowania specjalistów IT.

Po więcej informacji zajrzyj do naszego sklepu

Jakie korzyści przynosi Comarch ERP dla Twojej firmy? – produkcja

Aktualne informacje o stanie komponentów

Jeden z głównych problemów firm produkcyjnych to przestoje w produkcji, które prowadzą do niewykonanych zleceń. Często wynikają one z braku aktualnych informacji na temat stanu komponentów potrzebnych do realizacji produkcji. Jednak ten problem może zostać ostatecznie rozwiązany poprzez wdrożenie systemu Comarch ERP. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest zaplanowanie zakupu komponentów na podstawie aktualnych stanów magazynowych i odpowiednio dostosowanie ich do potrzeb produkcyjnych. W rezultacie, firmy produkcyjne mogą unikać przestojów, a realizacja zleceń staje się bardziej sprawna i precyzyjna.

Ocena rentowności zleceń i firm

Firmy produkcyjne narażone są na skutki wysokiej inflacji, wzrostu kosztów pracy, zmian cen produktów oraz trudności w dostępie do surowców. Dlatego ważne jest, aby mieć aktualne informacje na temat tych wszystkich czynników, a to zapewnia system Comarch ERP. Dzięki temu narzędziu możesz na bieżąco reagować na sytuację na rynku oraz efektywnie kontrolować koszty produkcji, zarówno pod względem kosztów pracy, jak i dostępności komponentów.

Brak uzależnienia od kierownika produkcji

Odejście kierownika produkcji z firmy stanowi kolejne znaczące wyzwanie dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Przyczyną tego problemu jest fakt, że ta osoba często jest jedyną, która zna specyfikację i receptury potrzebne do produkcji konkretnych produktów. Jednak dzięki systemowi Comarch ERP receptury do wytworzenia wyrobów są standaryzowane i zapisane w programie. W ten sposób firma nie jest uzależniona od kierownika produkcji, a po jego odejściu pracownicy są w stanie nadal wykonywać zlecenia, gdyż mają dostęp do niezbędnych informacji.

Potrzebujesz indywidualnej pomocy?

Zapraszamy na darmową prezentację Comarch ERP. Skontaktuj się z nami!
Telefonicznie 12 260 44 50 lub mailowo.

Jeżeli są Państwo zainteresowani innymi ułatwieniami w prowadzeniu firmy.
Zapraszamy do naszego sklepu!