Wdrożenie Comarch ERP XL w hurtowni budowlanej ExtraDACH

W związku ze zmianą procedur zarządzania firmą, Hurtownia materiałów budowlanych ExtraDACH wybrała system Comarch ERP XL. Ze względu na trudną sytuację na rynku budowlanym wdrożenie nowego systemu w firmie było konieczne, aby hurtownia wciąż mogła sprawnie działać i się rozwijać. Dzięki wdrożeniu może również dalej zwiększać sprzedaż i otwierać kolejne oddziały.

Kilka słów o Comarch ERP XL

Comarch ERP XL to system powstały z myślą o dużych i średnich przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych oraz usługowych. Pozwala on na rozbudowę o kolejne obszary oraz rozwój przedsiębiorstwa, w związku z czym jest najchętniej kupowanym systemem ERP w Polsce. Niewątpliwie potwierdzają to statystyki: z systemu korzysta obecnie ponad 5000 przedsiębiorstw z różnych branż.

Firma ExtraDACH przeanalizowała oferty zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów. Część systemów była jednak zbyt prosta i słabo modyfikowalna, podczas gdy inne okazały się zbyt otwarte i pracochłonne przy konfiguracji. System Comarch ERP XL równoważył złożoność funkcji oraz intuicyjność użytkowania, spełnił wymagania firmy i oferował możliwość konfiguracji. Godny uwagi był fakt, że za implementację platformy odpowiedzialny był producent.

Comarch ERP XL w ExtraDACH

System Comarch ERP XL został spersonalizowany i dostosowany do potrzeb Hurtowni ExtraDACH, dlatego zawiera w sobie funkcje przygotowane specjalnie dla klienta. Program oferuje między innymi moduł obsługujący windykację. Pozwala on na automatyzację wszystkich standardowych procedur prac oraz tworzy system rodzaju CRM. Analizuje także bieżące wydatki i wyświetla podgląd historii windykacji, a przy tym podpowiada, jakie działanie należy podjąć. System przede wszystkim usprawnia działanie polityki magazynowej firmy wraz z procesem sprzedaży i administracji. Ponadto program pozwala na automatyzację wymiany informacji z partnerami biznesowymi.

Comarch ERP XL obsługuje również aktywne rezerwacje na etapach rejestracji zamówień. Weryfikuje także zapotrzebowanie w odniesieniu do aktywnych albo przyszłych rezerwacji. System pozwala na zautomatyzowanie wymiany informacji z Partnerami biznesowymi. Wykorzystuje w tym celu specjalizowany moduł B2B (Comarch ERP XL Pulpit Kontrahenta oraz ECOD). Umożliwia on elektroniczną wymianę informacji pomiędzy dostawcami i odbiorcami.

Zapraszamy Państwa na darmową konsultację i wycenę wdrożenia systemu ERP:

office@elte-s.com tel: 797 604 592

Ceny modułów i szybki zakup dostępny w naszym sklepie internetowym.

Więcej o Comarch ERP XL przeczytają Państwo na naszej stronie internetowej.

 

Comments for this post are closed.