Comarch ERP Optima 2022.2.1

Comarch ERP Optima 2022.2.1 – nowa wersja już dostępna

Dostępna jest już nowa wersja Comarch ERP Optima 2022.2.1. Wzbogacono ją o szereg zmian i nowości, o których przeczytacie Państwo w poniższym artykule.

W najnowszej wersji systemu Comarch ERP Optima 2022.2.1 wprowadzono przede wszystkim nowe wzory deklaracji rocznych. Wśród nich znajdują się: PIT-28(24), PIT-36(29), PIT-36L(18) oraz PIT-37(28). Niewątpliwie godne uwagi są również zmiany w wyliczaniu zaliczek podatku od wynagrodzenia. Wprowadzono je w związku z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 7 stycznia 2022 roku. Pojawiły się również zmiany związane z wyliczaniem składki zdrowotnej dla przedsiębiorców, ponieważ wprowadzono Polski Ład.

Zmiany w Comarch ERP Optima 2022.2.1 związane z przepisami

  • Istnieje możliwość naliczenia i wydruku deklaracji rocznych wraz z załącznikami na formularzach obowiązujących za rok 2021.
  • Zmieniły się zasady w wyliczaniu zaliczek podatku od wynagrodzenia. Zmiany wprowadzono w związku z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 7 stycznia 2022 r.  Związane jest to z wydłużeniem terminów poboru i przekazaniem przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.
  • Zmieniły się zasady wyliczania składki zdrowotnej dla przedsiębiorców, ponieważ wprowadzono Polski Ład.
  • Uaktualniono słownik kodów ubezpieczenia. Jest on zgodny z rozporządzeniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 16 grudnia 2021.
  • Udostępniono wydruk Zaświadczenie płatnika składek ZAS-12.

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia sklepu z naszymi autorskimi dodatkami do Comarch ERP Optima.

Więcej o Comarch ERP Optima przeczytają Państwo na naszej stronie internetowej.

Comments for this post are closed.