Comarch ERP XL 2022.0.1

Nowa wersja Comarch ERP XL 2022.0.1 jest już dostępna!

Od 16 lutego 2022 roku dostępna jest nowa wersja Comarch ERP XL 2022.0.1. W poniższym wpisie przedstawimy najciekawsze nowości i zmiany funkcjonalne wprowadzone w najnowszej aktualizacji systemu.

Logistyka

Najnowsza wersja systemu Comarch ERP XL 2022.0.1 umożliwia przede wszystkim rejestrowanie dokumentów (K)MMW/(K)MMP bez powiązania z MMW/MMP na zwykłe towary. Z kolei proces generowania MMW z dokumentów magazynowych WM/ZWM się nie zmienił. W związku z tym bez względu na rodzaj towaru (kaucja, nie-kaucja), który występuje na dokumencie magazynowym tworzony jest dokument MMW. Zmieniły się jednak zasady generowania MMW z dokumentu (W)ZWM.

Powiązanie kuriera Raben z aplikacją Comarch Shipping

Godne uwagi jest dodanie do bazy wewnętrznych identyfikatorów kurierów. Służą one do integracji z aplikacją Comarch Shipping. Identyfikator taki wskazuje, na jakiego kuriera w Comarch Shipping utworzyć zlecenie. Wskazuje to na podstawie wysyłki w Comarch ERP XL. Warto zwrócić uwagę na fakt, że identyfikator przypisany jest w słowniku kategorii także dla kuriera Raben.

Księgowość

Najnowsza wersja aplikacji Comarch ERP XL pozwala na integrację z Comarch Apfino. Zapewnia to prosty dostęp do rożnych usług online. Comarch Apfino otrzymuje zestawienie faktur w związku z integracją z Comarch ERP XL. Informacje te przekazuje następnie do windykatora.

Współpraca z Comarch POS

Dzięki funkcji korekty zasobów użytkownik może ręcznie aktualizować stany magazynowe przy pomocy rozchodu wewnętrznego (RW) i przychodu wewnętrznego (PW). Funkcja ta przydaje się przede wszystkim:

  • W przypadku zniszczenia towaru,
  • Podczas korekty stanów magazynowych/przyjęć towarów i paczek,
  • Przy znalezieniu pustych opakowań,
  • W przypadku kradzieży.

Dokumenty wystawione w Comarch POS są importowane do Comarch ERP XL. W przypadku importu dokumentów PW nie przekazuje się ceny. W związku z tym na pozycjach dokumentów PW cenę ustala się na podstawie ostatniej ceny zakupu.

Współpraca z Comarch IBARD

W Comarch ERP XL 2022.0.1 możliwa jest współpraca z nową wersją Comarch IBARD 6.2. W przypadku wywołania kopii bezpieczeństwa następuje przekierowanie do Comarch IBARD.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego z naszymi autorskimi dodatkami do Comarch ERP XL.

Więcej o Comarch ERP XL przeczytają Państwo na naszej stronie internetowej.

Comments for this post are closed.