Optima w zakładzie skupu i przetwórstwa odpadów

Na przełomie roku mieliśmy okazję wdrożenia ciekawego i nietypowego rozwiązania w firmie Ekopartner. Firma ta zajmuje się skupem i przetwarzaniem odpadów. 

Firmy pracujące w tej branży stoją przed dużym wyzwaniem. Obecne przepisy nakładają na przedsiębiorców obowiązek ścisłej ewidencji przyjmowanych i przechowywanych materiałów. Ponadto firmy muszą szczegółowo raportować do różnych instytucji z dziedziny ochrony środowiska. Ciąży na nich także obowiązek ewidencji transportów w trybie online.  

Dodatkowym utrudnieniem jest rozproszona struktura firmy. W związku w tym punkty skupu i zakład przetwórstwa znajdują się w różnych lokalizacjach.  

Dotychczas firma pracowała na DOS-owej aplikacji, gdzie serwerem była maszyna oparta o system Linux. 

Dlatego też zaproponowaliśmy wymianę całej infrastruktury. Zainstalowaliśmy serwer z Windows 2019, nowy switch 1Gb/s. Wykonaliśmy także nowe okablowanie. Oddziały dołączono w trybie pulpitu zdalnego, a bezpieczeństwo połączeń zapewnia profesjonalny router z tunelowaniem VPN.  

Część logistyczną obsłużyło wyspecjalizowane oprogramowanie Darsoft, zapewniające także raportowanie do BDO. Dysponuje ono całą gamą wymaganych zestawień i statystyk zarówno dla zagadnień skupu surowców, jak i przetwarzania odpadów. 

Comarch ERP Optima w zakładzie skupu i przetwórstwa odpadów

I tu pojawia się miejsce dla aplikacji Comarch ERP Optima. Jej zadanie to przede wszystkim spięcie i podsumowanie wszystkich zagadnień, jakie dzieją się w firmie. Program Faktury uzupełnia te zdarzenia, których nie obsługuje program Darsoft. Mechanizm Pracy Rozproszonej importuje dokumenty źródłowe, a  Moduł Kasa/Bank Plus zajmuje się rozliczaniem płatności. Rozlicza je także w walutach obcych oraz wylicza różnice kursowe, których jest wcale niemało. 

Podobnie Księga Handlowa Plus służy do księgowania operacji także z podmiotami zagranicznymi.    

Moduł Środki Trwałe zajmuje się ewidencją maszyn, wyspecjalizowanych urządzeń do przetwarzania odpadów oraz rozbudowaną flotą pojazdów przystosowanych do transportu różnych materiałów. 

 

Jak widać system Comarch ERP Optima można zastosować także w tak niszowych i wymagających specyficznego podejścia branżach jak zarządzanie odpadami i ochroną środowiska. 

 

Zapraszamy Państwa na darmową konsultację i wycenę wdrożenia systemu ERP. office@elte-s.com tel: 12 260 44 50

Ceny modułów i szybki zakup dostępny w naszym sklepie internetowym.
Więcej informacji na temat Comarch ERP Optima przeczytają Państwo również na naszej stronie internetowej.

Comments for this post are closed.