Comarch ERP Optima 2022.4.1

Comarch ERP Optima 2022.4.1 – nowa wersja już dostępna!

Dostępna jest nowa wersja systemu Comarch ERP Optima 2022.4.1. Poniżej przedstawimy najważniejsze nowości i zmiany wprowadzone w nowej wersji systemu.

Comarch ERP Optima 2022.4.1 - zmiany ogólne

W  kreatorze konfiguracji parametrów firmy zaktualizowano kody terminu składania deklaracji ZUS. Z pewnością warto zwrócić uwagę na ponowną możliwość wysyłania wiadomości e-mail za pomocą klienta pocztowego Windows Live Mail.

W module Kasa/Bank wprowadzono nową wartość odsetek podatkowych, która wynosi 12,00%. Zmieniono również wartość odsetek ustawowych od zaległości dlatego ich wartość wynosi teraz 10,00%.

Księgowość

Godne uwagi jest przede wszystkim wprowadzenie zestawienia dochodów/przychodów do wyliczenia składki zdrowotnej. Daje ono możliwość wyliczenia dochodu/przychodu dla składki zdrowotnej dla podatników.

Zaktualizowano mechanizm generowania zaliczek PIT-36/PIT-36L/PIT-28.  W związku z tym mogą być one generowane może być generowane w programie automatycznie po przeliczeniu dla właściciela zaliczki PIT-36/PIT-36L/PIT lub po przeliczeniu listy płac dla właściciela. Mogą być one również generowane ręcznie.

Płace i Kadry

Umożliwiono naliczanie podstawy składki zdrowotnej. Zmiana dotyczy osób rozliczających się z urzędem skarbowym w cyklach kwartalnych oraz na zasadach uproszczonych na podstawie danych o przychodzie/dochodzie pobranych z danych księgowych.

Dostosowano także wydruk PIT- 2 do wzoru obowiązującego od 24.03.2022 roku.

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia sklepu z naszymi autorskimi dodatkami do Comarch ERP Optima.

Więcej przeczytają Państwo na naszej stronie internetowej.

Comments for this post are closed.