Comarch ERP XL 2022.0.2

Comarch ERP XL 2022.0.2 – nowa wersja już dostępna!

Nowa wersja Comarch ERP XL 2022.0.2 jest już dostępna! W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze nowości i zmiany, które wprowadzono w najnowszej wersji systemu.

Struktura JPK_FA w Comarch ERP XL 2022.0.2

W nowej wersji systemu Comarch ERP XL 2022.0.2 udostępniono nową strukturę JPK_FA(4), która obowiązuje od 1 kwietnia 2022 roku. Godne uwagi jest ujęcie w niej transakcji rejestrowanych w ramach procedur szczególnych OSS (One Stop Shop), a także IOSS (Import One Stop Shop).

Oznaczanie transakcji WSTO/OSS

System Comarch ERP XL nie obsługuje transakcji WSTO ani procedur szczególnych OSS/IOSS. Użytkownicy obsługujący powyższe transakcje we własnym zakresie mogą je zawierać w JPK_FA(4). Jest to możliwe poprzez oznaczenie takich faktur odpowiednimi atrybutami przypisywanymi do nagłówka dokumentu.

Logowanie w obszarze dokumentów handlowych

W najnowszej wersji systemu godne uwagi jest wprowadzenie możliwości automatycznego logowania w obszarze dokumentów handlowych.

Log zapisuje się na dysku w postaci tekstowej. Log generuje się, jeżeli wybrane funkcje API zakończą się z błędem. Podczas pracy operatora w interfejsie systemu log utworzy się w przypadku błędu zapisu, usuwania lub anulowania dokumentu handlowego.

Zapis loga wpływa znacząco na wydajność. Dlatego też wymuszenie zapisu permanentnego logowania zaleca się przede wszystkim w przypadkach testowych oraz diagnostycznych.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego z naszymi autorskimi dodatkami do Comarch ERP XL.

Więcej o Comarch ERP XL przeczytają Państwo na naszej stronie internetowej.

Comments for this post are closed.