Comarch ERP Optima 2023.2.1

Comarch ERP Optima 2023.2.1

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że dostępna jest już nowa wersja Comarch ERP Optima 2023.2.1. Dzisiaj debiutuje kolejna wersja najpopularniejszego systemu ERP. Jakie zmiany zostały wprowadzone? Na to pytanie odpowiedź dostaną Państwo w dalszej części publikacji.

Dzisiaj pojawiła się nowa odsłona Comarch ERP Optima 2023.2.1. Nowa wersja do przede wszystkim naliczanie deklaracji CIT-8 wraz z załącznikiem CIT/KW na formularzu obowiązującym za rok 2022. W związku ze zmianami w najmie prywatnym udostępniono nowy wzór zaliczek na PIT-28 w Księdze Podatkowej i Księdze Handlowej. Uproszczono konfigurację windykacji w integracji z Comarch Apfino. Warto również zaznaczyć zmianę w współpracy z platformą wszystko.pl której efektem jest podniesienie ergonomii. Udostępnione zostały również pierwsze standardowe wydruki w formacie Comarch sPrint.

Zmiany związane z przepisami w nowej wersji Comarch ERP Optima 2023.2.1

 • Umożliwiono wyliczanie oraz wysyłkę deklaracji akcyzowej od wyrobów węglowych według nowego wzoru AKC-WW / AKC-WWn obowiązującego od 01.01.2023.
 • Dostosowany został wydruk świadectwa jakości paliw stałych do obowiązujących zmian w przepisach.
 • Wprowadzono możliwość naliczania deklaracji CIT-8(32) wraz z nowym załącznikiem CIT/KW(3) na formularzy obowiązującym za rok 2022.
 • W związku ze zmianami w najmie prywatnym, który od roku 2023 opodatkowany jest ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Udostępniona została możliwość naliczenia zaliczki na PIT-28 w Księdze Podatkowej i Księdze Handlowej.
 • Zaktualizowany został wzór dokumentu elektronicznego do wysyłki deklaracji PIT-4R i PIT-8AR do systemu e-Deklaracje.
 • Dodano filtr informujący o pracownikach podlegających autozapisowi do Pracowniczych Planów Kapitałowych w marcu 2023.

Warto przypomnieć, że w ramach automatycznej aktualizacji w styczniu udostępnione zostały kolejne możliwości naliczania i wysyłki deklaracji PIT-28(25), PIT-36(30), PIT-36L(19) wraz z załącznikami na formularzach obowiązujących na rok 2022.

Nowości, na które warto zwrócić szczególną uwagę w Comarch ERP Optima 2023.2.1

 • Dodano opcję założenia konta na platformie Comarch Apfino i podpisanie umowy o windykację z Kaczmarski Inkasso bezpośrednio z poziomu programu Comarch ERP Optima.
 • Dodano odczyty skanów i zdjęć dokumentów magazynowych na liście Przyjęć Zewnętrznych przy pomocy usługi OCR.
 • Udostępnione zostały wydruki w formacie Comarch sPrint. Wydruki dla: Faktur sprzedaży, Paragonów, Wydań zewnętrznych, korekt do tych dokumentów oraz dla Rezerwacji Odbiorcy.
 • Dodano możliwość wystawiania ofert na platformie wszystko.pl od razu do sprzedaży (z pominięciem szkicu).
 • W konfiguracji wszystko.pl dodano możliwość wskazania domyślnych warunków dostawy, zwrotów, reklamacji oraz gwarancji dla nowych ofert.

Dla chętnych zostawiamy dokładną listę zmian i nowości w najnowszej wersji Comarch ERP Optima 2023.2.1

Zapraszamy na darmową prezentację Comarch ERP Optima. Skontaktuj się z nami!
Telefonicznie 12 260 44 50 lub mailowo.

Jeżeli są Państwo zainteresowani systemem Comarch ERP Optima oraz innymi ułatwieniami w prowadzeniu firmy.
Zapraszamy do naszego sklepu!