Funkcje AI w BaseLinkerze

Funkcje AI w BaseLinkerze

Przychodzimy do Państwa z kolejnym wpisem technicznym tym razem o funkcjach AI w BaseLinkerze. Zobacz jak funkcje AI mogę ułatwić Twoją pracę związaną z dodawanie produktów do BaseLinkera.

Słowem wstępu

Z radością informujemy, że w BaseLinkerze pojawiła się nowość – pierwszy pakiet funkcji wykorzystujący sztuczną inteligencję. Nowe rozwiązania to połączenie autorskich modeli AI, które powstały na bazie milionów ofert i produktów dostępnych w BaseLinkerze, z modelami dostępnymi publicznie oraz komercyjnymi. Ten krok umożliwia dalszą automatyzację wielu monotonnych zadań, co przekłada się na znaczną oszczędność czasu.

Potrzebujesz indywidualnej pomocy?

Funkcje AI w BaseLinkerze – Dopasowanie kategorii w marketplace

Funkcje AI w BaseLinkerze

Podczas tworzenia oferty na platformach sprzedażowych, jednym z wymaganych pól do wypełnienia jest „kategoria” (w przypadku sprzedaży poza produktyzacją). Dotychczasowe rozwiązanie automatyzujące ten proces w BaseLinkerze polegało na powiązaniu kategorii w magazynie z odpowiednią kategorią na platformie sprzedażowej. Jednakże ta metoda bywa czasochłonna podczas pierwszej konfiguracji i nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. Ze względu na potencjalne różnice w podziale kategorii pomiędzy platformą sprzedażową a magazynem.

Obecnie model AI stworzony przez BaseLinkera sam dopasowuje odpowiednią kategorię w przypadku Allegro, eMag.ro, Erli oraz Wszystko.pl na podstawie danych produktu. Operację możesz wykonać pojedynczo na wybranej ofercie lub masowo na wszystkich ofertach w formularzy wystawiania.

Aktualnie prowadzone są pracę nad kolejnymi modelami AI oferującymi podobne funkcjonalności także dla innych platform marketplace.

Funkcje AI w BaseLinkerze – Dopasowanie parametrów

Tworzenie nowych ofert na platformie handlowej wiąże się także z koniecznością uzupełnienia parametrów produktów. To zadanie jest pracochłonne, gdyż każda kategoria posiada swoją specyficzną listę parametrów do wypełnienia, czasem nawet bardzo obszerną. Od dłuższego czasu w BaseLinkerze istnieje możliwość korzystania z mapowania parametrów, lecz nie obejmuje to wszystkich przypadków. Skutkuje koniecznością zaangażowania człowieka. Teraz dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI), BaseLinker jest w stanie samodzielnie wypełnić wiele parametrów poprzez analizę opisów i właściwości produktów znajdujących się w magazynie.

Nową funkcje możesz aktywować podczas tworzenia ofert poprzez kliknięcie przycisku „Wypełnij (AI)”, który znajduje się w sekcji z parametrami, zarówno dla pojedynczej oferty, jak i w przypadku zbiorczych operacji dla wszystkich ofert w formularzu tworzenia ofert jednocześnie.

Funkcja nie uzupełnia parametrów z danymi własnymi jak np. EAN, waga, długość i podobne.

Funkcja dopasowania parametrów AI dostępna jest dla wszystkich marketplace.

Funkcje AI w BaseLinkerze – Generowanie nazwy i opisów produktów

Jednym z najbardziej czasochłonnych aspektów sprzedaży online jest tworzenie różnorodnych treści opisujących produkty. Poprawne i klarowne przedstawienie tych informacji odgrywa kluczową rolę w procesie sprzedaży, ponieważ przekonuje klientów do dokonania zakupu, buduje ich zaufanie oraz wzmacnia wizerunek marki. Dzięki modułowi sztucznej inteligencji dostępnemu w BaseLinkerze. Teraz możesz generować unikalne nazwy i opisy produktów w dowolnym języku za pomocą jednego kliknięcia. System korzysta z wszystkich dostępnych informacji o danym produkcie do wygenerowania treści.

W ustawieniach generowania (strzałka przy przycisku Generuj) znajdują się dodatkowe opcje dotyczące tworzonych treści. Możesz wybrać styl i długość generowanego tekstu, a także instrukcje dotyczące formatu.

Funkcje AI w BaseLinkerze – Generowanie listy cech

Inną innowacyjną funkcją opartą na sztucznej inteligencji jest automatyczne tworzenie listy parametrów produktu. Algorytm samodzielnie dobierze i stworzy zestaw cech, korzystając z dostępnych danych produktowych. Użytkownik ma możliwość utworzenia zupełnie nowej listy cech lub dodania nowych parametrów do istniejącej listy.

Funkcja dostępna jest na Karcie produktu -> Parametry, klikając przycisk Generuj. Strzałka rozwija ustawienia, dzięki którym można wybrać liczbę generowanych parametrów oraz sposób, w jaki zostaną wypełnione.

Funkcje AI w BaseLinkerze – Generowanie pól specjalnych

Kolejną funkcją, która znacząco usprawni poszerzanie sprzedaży w nowych kanałach, jest generowanie pól specjalnych. Szczególnie przydatna okaże się przy tworzeniu ofert na platformie Amazon, gdzie konieczne jest dostarczenie opisu w określonym formacie – listy krótkich cech, zwanych także punktami wypunktowania. To kluczowe składniki listingu, ponieważ przyciągają uwagę klientów, skracają czas podejmowania decyzji oraz wspierają optymalizację widoczności oferty na platformie.

BaseLinker, za pomocą technologii sztucznej inteligencji, będzie automatycznie generować punkty wypunktowania (bullet points) w odpowiednim języku, wykorzystując wszystkie dostępne opisy i parametry produktu. Ta funkcja jest dostępna podczas tworzenia ofert w sekcji Amazon -> Wystawianie.

Funkcje AI w BaseLinkerze – Tłumaczenia

Przekład treści produktowych stanowi kluczowy element, który nie tylko znacząco opóźnia proces ekspansji zagranicznej, ale także generuje znaczne wydatki. Aby przezwyciężyć tę przeszkodę, BaseLinker od dawna oferuje integrację z wiodącym narzędziem do tłumaczeń – DeepL. Dzięki nowym funkcjom opartym na sztucznej inteligencji możliwe jest jeszcze bardziej efektywne generowanie tekstu w różnych językach. Ta funkcja pozwala na tworzenie oryginalnych opisów, nazw i parametrów, które niekoniecznie muszą być dosłownym przekładem ich polskiego odpowiednika.

Podobnie jak w przypadku tworzenia nazw i opisów produktów po polsku w przypadku tłumaczeń również dopasujesz styl wypowiedzi do rynku, kanału sprzedaży czy grupy docelowej.

Funkcje AI w BaseLinkerze – Wycinanie tła ze zdjęć produktowych

Funkcje AI w BaseLinkerze

Platformy handlowe wymagają, aby produkty prezentowano na neutralnym tle. Usuwanie tła ze zdjęć dotychczas wiązało się z ręczną pracą oraz koniecznością korzystania z programów graficznych. Aby ułatwić ten proces, umieściliśmy tę funkcjonalność bezpośrednio w systemie BaseLinker. Teraz wystarczy przejść do sekcji „Zdjęcia” w karcie produktu i kliknąć ikonę nożyczek, aby dokonać wycięcia tła ze zdjęcia.

Funkcje AI w BaseLinkerze – Operacje grupowe

Funkcje AI w BaseLinkerze

Wszystkie opisane powyżej funkcje są dostępne również w trybie grupowym. To właśnie w takiej sytuacji widoczny jest ich największy potencjał. Działania, które mogłyby zająć człowiekowi godziny, dni czy nawet tygodnie, można teraz zlecić systemowi jako operację grupową, którą można wykonać w zaledwie kilka minut na dużej liczbie produktów. Działania związane z tworzeniem ofert grupowych są dostępne w formularzu wystawiania, bezpośrednio pod listą ofert. Natomiast funkcje związane z generowaniem tekstu w magazynie oraz usuwaniem tła ze zdjęć można wykonywać grupowo poprzez przycisk „Operacje na liście produktów” w magazynie.

Podsumowując

Wszystkie wymienione nowości dostępne są bezpłatnie w ramach abonamentu BaseLinker.

Postępujący dynamicznie rozwój modeli sztucznej inteligencji sprawia, że funkcje oparte na tej technologii w narzędziu BaseLinker będą systematycznie poszerzane. Dziękujemy wszystkim osobom, które ochoczo wzięły udział w testowaniu funkcji opartych na sztucznej inteligencji oraz zachęcamy do wypróbowania nowych możliwości dostępnych w panelu BaseLinkera.

Potrzebujesz indywidualnej pomocy?

Mamy nadzieję, że nasze case study odpowiedziało na Twoje pytania.
Po więcej technicznej wiedzy zapraszamy do zbioru naszych wpisów technicznych.

Zapraszamy na darmową prezentację. Skontaktuj się z nami!
Telefonicznie 12 260 44 50 lub mailowo.

Jeżeli są Państwo zainteresowani innymi ułatwieniami w prowadzeniu firmy.
Zapraszamy do naszego sklepu!