Comarch OCR – program do wprowadzania faktur do systemu

Technologia Comarch OCR – czyli optyczne rozpoznawanie tekstu (z angielskiego Optical Character Recognition) – znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, także w biznesie.

Firma Comarch oferuję usługę, która przyspieszy digitalizację Twojej firmy. Dzięki usłudze OCR błyskawicznie wprowadzisz do rejestrów VAT każdą papierową fakturę – potrzebny będzie tylko skaner lub aparat fotograficzny i połączenie z Internetem.

Chmurowa usługa OCR zeskanuje kluczowe dane z faktur odczyta i skataloguje za Ciebie! Dzięki OCR zaoszczędzisz czas na wprowadzaniu i wyszukiwaniu potrzebnych dokumentów.

Program OCR do wprowadzania faktur

Usługa OCR jest przeznaczona do rozpoznawania znaków i całych tekstów w pliku graficznym – PDF, JPG, JPEG, TIFF, PNG. Zadaniem Comarch OCR jest rozpoznawanie danych (np. kontrahentów, kwoty netto/brutto, opisy, VAT oraz numery faktur) przy użyciu tej technologii z zeskanowanych faktur, a następnie przeniesienie rozpoznawanych danych do oprogramowania księgowego np. do rejestru VAT.

Wzrost efektywności pracy

Comarch OCR odczytuje dane z dokumentów z 88% skutecznością! Dzięki niemu zostało skatalogowane ponad 30 milionów stron.

Redukcja kosztów

Oszczędzaj czas i ogranicz możliwe błędy wynikające z ręcznego wprowadzania faktur do systemu księgowego.

Dostępność i wygoda

Program OCR jest dostępny bezpośrednio z poziomu systemu ERP (np. Comarch ERP Optima) lub innego oprogramowania księgowego dzięki API.

Zobacz jak Comarch OCR automatycznie odczytuje dokumenty

Program OCR rozczytuje: numer NIP, kwoty i stawki VAT, ceny netto, brutto, walutę (PLN, EUR, USD, GBP), pozycję z faktury m.in. nazwę towaru lub usługi, jednostkę miary, ilość, cena netto, cena brutto kwota netto.  W tym z faktur wielostronicowych.

Odtwórz wideo

Jak działa usługa OCR przy rozpoznaniu faktur?

Program OCR wykorzystuje zaawansowane, autorskie algorytmy, także z elementami sztucznej inteligencji, analizuje dostarczony plik graficzny i rozpoznawanie na nim tekstu. Po zmianie obrazu na tekst i odczytaniu z niego danych merytorycznych, przepisuje je do odpowiednich kategorii – NIP, numer faktur, data, kwota netto, brutto, VAT, numer rachunku bankowego itp. Następnie usługa OCR przetwarza fakturę a następnie prowadza ją do systemu ERP. W kolejnym etapie może ją zweryfikowana, zaksięgowana i zarchiwizowana.

Poszczególne kroki procesu wyglądają następująco:

  1. Zeskanowanie lub zrobienie zdjęcia fakturze,
  2. Załadowanie pliku z fakturą do usługi Comarch OCR, która przetwarza fakturę i zwraca dane merytoryczne do systemu ERP,
  3. Sprawdzanie poprawności odczytanych danych,
  4. Zatwierdzanie dokumentu w systemie ERP.

Zapraszamy na darmową prezentację Comarch OCR. Skontaktuj się z nami!
Telefonicznie 
12 260 44 50 lub mailowo.

Jeżeli są Państwo zainteresowani programem Comarch OCR oraz innymi ułatwieniami w prowadzeniu firmy.
Zapraszamy do naszego sklepu!